KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2775 TL
  • 5.9531 TL
  • 6.7618 TL
Kocaeli Zirve
Konservatuar kapılarını açıyor
Konservatuar kapılarını açıyor
Güncel
19 Ağustos 2010 Perşembe 14:10
  • 1432
  • 0

Konservatuar kapılarını açıyor

Büyükşehir bünyesinde eğitim veren Konservautar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin yeni eğitim – öğretim sezon kayıtları 23 Ağustos’ta başlıyor

Büyükşehir Belediye Konservatuarı ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi bu yıl da sınavla öğrenci alacak. Toplam 336 öğrenciye kapılarını açacak olan konservatuarda sınavlara girmek isteyenler 23 Ağustos - 3 Eylül tarihleri arasında başvurularını yapabilecek. Sınavlar eylül ayında yapılacak. Konservatuar yeni eğitim - öğretim döneminde batı müziği, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Güzel Sanatlar Bölümü`ne ek olarak Halk Oyunları Uygulama Topluluğu alanında da öğrenci kabul edecek.
 

SINAVLAR EYLÜLDE
Konservatuarın ‘Batı Müziği Bölümü`ne bu yıl 135, Türk Halk Müziği Bölümü`ne 55, Türk Sanat Müziği Bölümü`ne 60 ve Güzel Sanat Eğitim Merkezi`ne ise 86 öğrenci alınacak. Sınavlar 4-5 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Sınavların sonuç ilanı ve kesin kayıtlar ise 13 – 17 Eylül`de asılacak. Konservatuarın tüm bölümleri için baraj notu 70 olarak belirlendi. Tek aşamalı olarak yapılacak olan sınavların içeriği ise tek ses, çift ses, üç ses, ritim ve melodi olacak.
 

PAZARTESİ BAŞLIYOR
Konservatuar başvuruları Leyla Atakan Kültür Merkezi içindeki Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü`ne, Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi`nin başvuruları ise Eğitim Merkezi`nin Anıtpark içindeki yerine yapılacak. Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi`nin öğrencisi olmaya hak kazanan öğrenciler kazandıkları bölümlerde 4 ile 6 yıl arasında eğitim alacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ