KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Arı sokması sonu oldu
Arı sokması sonu oldu
Güncel
23 Ekim 2012 Salı 10:51
  • 8029
  • 8

Arı sokması sonu oldu

İzmit Gündoğdu Köyü'nde bir kadın, 13 gün önce arı sokması sonucu girdiği komadan çıkamayarak, yaşamını yitirdi

İzmit'e bağlı Gündoğdu Köyü'nde oturan 34 yaşında evli ve bir çocuk annesi, KOMEK'te öğretmen olarak çalışan Canan Filiz, arı sokması sonucu birden bire fenalaştı. Hastaneye kaldırılan, ancak hiçbir hayat belirtisi göstermeyerek komada yaşam mücadelesi veren genç kadın, dünakşam saatlerinde yaşamını yitirdi. Alınan bilgi ve iddialara göre çok ender karşılaşılan olay şu şekilde gelişti.


BABASININ EVİ
Altı senedir KOMEK'te giyim ve mefruşat öğretmeni olarak çalışan Canan Filiz, eşi Selim ve 6 yaşındaki oğlu Ahmet ile birlikte aslında İlimtepe Konutları 4. Etap'ta oturuyordu. 6 yaşındaki oğlu Ahmet Eren'in bu sene Gündoğdu İlkokulu'na başlayacak olması nedeniyle, Gündoğdu Köyü Birol Sokak No:14 adresinde oturan babasının evinde ailesiyle kalmaya başladı.


ÜST KATA ÇIKTI
Filiz çifti 11 Ekim sabahı erkenden kalkarak kahvaltı masasına oturdu. Hep beraber kahvaltı yapan Filiz ailesi daha sonra evden çıkmak ve çocuklarını okula bırakmak için hazırlanmaya başladı.  Müstakil bir ev olan baba evinin alt katında kahvaltı yapan Canan Filiz, üstünü değiştirmek üzere üst kata çıktı. Birdenbire sağ ayağında büyük bir acı duyan Filiz, can hiraş bir şekilde bağırdı. 


KALBİ ÇALIŞMADI
Kadının sesini duyan aile hemen üst kata çıktı. Canan Filiz kendisini arı soktuğunu söyleyerek, başının dönmeye başladığını belirtti. Birden bire kendini kaybeden ve nefes alamadığı için mosmor olan talihsiz kadın için ambulans çağrıldı. Sağlık ekipleri genç kadını KOÜ Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürdü. Burada doktorların uzun uğraşlara rağmen genç kadının kalbi bir türlü çalıştırılamadı. 


SARICA ARISI 
KOÜ Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören genç kadın Konak Hastanesi'ne sevk edildi. Burada da koma hali devam eden Canan Filiz, 'Anafraksi' tanısıyla 12 gün boyunca direndiği Azrail'e yenik düşerek önceki akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Filiz`in toprak arısı olarak bilinen 'Sarıca arısı' tarafından sokulduğu ve arı iğnesinin genç kadının kalbine giden damarlarından birine isabet ettiği öğrenildi. 


TOPRAĞA VERİLDİ
Acı haberi alan Filiz ailesinin yakınları hemen hastaneye akın etti. İzmit Ulugazi İ.O. yanında bulunan Eren Kırtasiye'nin sahibi Selim Filiz'in eşi, Gündoğdu Köyü'nde oturan Salih - Selime Varol'un 4 çocuklarından en büyüğüydü. KOMEK'te giyim mefruşat öğretmeni 34 yaşındaki Canan Filiz'in ölümü herkesi şok etti. Talihsiz kadının cenazesi Konak Hastanesi'nden alınarak Gündoğdu Merkez Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Gündoğdu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ