KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Arızlı sakinlerinin psikolojisi bozuldu!
Arızlı sakinlerinin psikolojisi bozuldu!
Güncel
28 Aralık 2009 Pazartesi 13:28
  • 1655
  • 10

Arızlı sakinlerinin psikolojisi bozuldu!

Baskılar ve polis şiddeti nedeniyle psikolojilerinin bozulduğunu ifade eden Arızlılı depremzedeler muayene için gittikleri Kocaeli Devlet Hastanesi’nde özel güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle karşılaştı

Yaklaşık 7 aydır barınma hakkı için mücadele eden Arızlı Irak Konutları`nda oturan depremzedeler eylemlerine bir yenisini daha ekledi.  Depremzedeler, ‘Valiliğin baskısı ve polis şiddeti nedeniyle psikolojimiz bozuldu` diyerek,  öğlen saatlerinde Kocaeli Devlet Hastanesi psikiyatr bölümünden randevu almak için hastane önünde bir araya geldi. Depremzedeler hastaneden randevu almadan önce başhekimlik binası önünde basın açıklaması yapmak isteyince hastanenin özel güvenliği Arızlılı depremzedelere sert müdahale etti.
 

YAKA PAÇA DIŞARI ATTILAR
Hastanede muayene olmak isteyen depremzedeleri zorla hastane bahçesinin dışına çıkartan özel güvenlik görevlileri, güvenlik görevlilerine kamusal alanda açıklama yapmanın yasal olduğunu anlatmaya çalışan Uğur Akal`ının yaka paça hastaneden uzaklaştırdı. Kolları ve ağzı tutularak hastaneden uzaklaştırılmaya çalışan Uğur Akal`ın gören depremzedeler güvenlik görevlilerine tepki gösterdi. ‘Hastaneye bile alınmıyoruz. Biz terörist değiliz. Bu ülkenin vatandaşıyız` diye haykıran depremzedeler uzun süre özel güvenlik görevlilerine dertlerini anlatmaya çalıştı.  
 

PSİKOLOJİMİZ BOZULDU
Arızlılıları zorla hastane bahçesinin dışına çıkartan güvenlik görevlileri ile kısa bir süre tartışan depremzedeler burada bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Depremzedeler adına basın açıklamasını okuyan Recep Or şunları kaydetti; “7 aydır devam eden mücadele sürecinde valilik çözümden uzak, anlaşmaz, uzlaşmaz bir tavır sergilemektedir. Valiliğin haksızlılığımızı görmezden gelen, yok sayan, tavrı bizleri psikolojik olarak etkilemektedir. Bu politikalara 4 ay önce polis baskısı da eklenmiş ve katlanılmaz hale gelmiştir. Arızlı`da son 4 aydır olağan üstü hal durumlarını aratmayan görüntüler söz konusu.
 

TEK TEK GİRDİLER
Sitenin girişinde bir çevik kuvvet otobüsü ile depremzedeler baskı altına alınmaya çalışıyor. Bu durum ve valiliğin tavrıyla psikolojik rahatsızlıklarımız baş göstermeye başladı. Arızlı`daki çocukların polis gördükten sonra oyunları bile değişti. Bu sebeple hastaneye geldik. Bu politikalar artık son bulsun. Barınma hakkımız alınana kadar devam edeceğiz mücadelemize” dedi.  Depremzedeler hastane dışında yaptıkları açıklamanın ardından tek tek poliklinik binasına girerek muayene için sıra aldı. Depremzedeler açıklama yaptığı esnada çevik kuvvet ekipleri hastane önünde beklemeye başladı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ