KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Arızlılar Adliye’de
Arızlılar Adliye’de
Güncel
13 Nisan 2010 Salı 15:18
  • 1493
  • 7

Arızlılar Adliye’de

Arızlı sakinleri ile polis arasından çadır kurma tartışması yüzünden çıkan tartışmada, gözaltına alınan 7 zanlı Adliye’ye sevk edildi

Yaklaşık 1 yıldır evlerinden çıkmamak için mücadele veren Arızlı sakinleri dün Arızlı Konutları`ndaki bahçede çadır kurmak istemişlerdi. Çadır kurmadan önce basın açıklaması yapmak isteyen ve ardından da çadır kuracaklarını belirten Arızlı sakinleri ile polis arasında arbede yaşanmıştı. Yaşanan olayın ardından konutta oturanlara polis müdahale etmiş ve çıkan olayda bir polis memuru yüzünden yaralanırken, üç kişi de baygınlık geçirmişti. Olaya karıştıkları tespit edilen 7 kişi de ekipler tarafından gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan zanlılar ifadeleri alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerine teslim edildi.
 

4`Ü ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ
Gözaltına alınan Arızlı sakinlerinden Recep Uğur, Hüseyin Koral, Uğur Akalın ile üniversitede okuyan ve oraya eyleme destek vermek için geldikleri öğrenilen Deniz Nazlım, Mustafa Acar, Ali Kaya ile Ekrem İpek`in ifadeleri tek tek alındı. Gözaltına alınan zanlılar polisten şikayetçi olurken, olayda yaralanan üç polis memuru da zanlılardan şikayetçi oldu. İfadelerinin ardından zanlılar yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.


GÖRÜNTÜ ALINMASI ENGELLENDİ

Zanlılar iki ayrı çevik kuvvet otobüsüyle Adliye`ye getirilirken, Arızlı sakinleri ve arkadaşlarına destek vermek isteyen çok sayıda üniversite öğrencisi, adliye önünde bekledi. Çevik kuvvet ekipleri otobüslerin Adliye`ye girişinin ardından her tarafı ablukaya alarak, Adliye Sarayı`nın çevresine kimseyi yaklaştırmadı. Basın mensuplarının önüne çevik kuvvet ekibini yığan emniyet yetkilileri, Adliye`nin arka giriş kapısına da tamamen çevik kuvvet ekipleri ve otosuyla kapatarak görüntü alınmasını engelledi. Adliyeye sevk edilen zanlıların soruşturmasına devam ediliyor.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ