KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
Art Nicomedia 1. yaşını kutladı
Art Nicomedia 1. yaşını kutladı
Güncel
17 Aralık 2012 Pazartesi 13:44
  • 1103
  • 0

Art Nicomedia 1. yaşını kutladı

İzmit’e ‘Kültür, Sanat ve Turizm Kenti’ kimliğinin kazandırılmasına destek olmak amacıyla kurulan Art Nicomedia Derneği, 1. yaş gününü üyelerinin de katılımıyla kutladı

3 bin yıllık tarihi bir geçmişi bulunan eski adı Nicomedia olan İzmit`e, ‘Kültür, Sanat ve Turizm Kenti` kimliğinin kasandırılmasına destek olmak amacıyla 2011 Aralık ayında kurulan Art Nicomedia, 1. yaşını kutladı. Vidomo Bar`da gerçekleştirilen yaş günü kutlamasına dernek başkanı Akın Ülkü Sevinç ve dernek üyeleri katıldı. Kutlamada konuşma yapan başkan Akın Ülkü Sevinç, “Bir yıl içinde 19 proje gerçekleştirerek Kocaeli`yi yurtiçi ve yurtdışında en iyi şekilde tanıttık” dedi.

 
PASTA KESİLDİ
Gecenin başlangıcında akşam yemeğine katılan dernek üyeleri, geçen bir yılı değerlendirdi. Derneğe yeni üye olanlara da rozetlerinin takılmasının ardından Vidimo Bar`da organize edilen yaşgünü partisine katılan ekip, Grup Meridyen`in şarkılarına eşlik ederek doyasıya eğlendi. Gecenin son bölümünde ise Art Nicomedia Derneği`ne özel yapılan 1. yaş günü pastası kesildi. 
 
KOCAELİ`Yİ TANITTIK 
Birinci yaş günü kutlamasında genel bir değerendirme yapan başkan Akın Ülkü Sevinç, hayallerini gerçeğe dönüştürdüklerini söyledi. Sevinç, hoşgörü kültürü çerçevesinde geçen bu bir yıl içinde önemli mesafeler katettiklerini söyledi. “Bir yıl içinde gerçekleştirdiğimiz 19 yeni projeyle Kocaeli`yi yurtiçi ve yurtdışında en iyi şekilde tanıttıklarını belirten Sevinç, “Yeni kurulan bir dernek olmamızın dezavantajlarına rağmen birçok projeye imza attık” dedi.
 
23 PROJE DAHA
Art Nicomedia Derneği`nin diğer derneklerden farklı bir yapıya ve özellikleğe sahip bir oluşum olduğunu belirten Sevinç, “Gelecek yıl proje gereksinimlerine bağlı büyüme ve değişim göstererek, 2013 yılı için planladığımız 23 projeyle İzmit`i yurtiçinde ve yurtdışında tanıtmaya ve temsil etmeye devam edeceğiz. İlk yılımızda gerçekleştirdiğimiz 19 projede emeği geçen dernek üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum” ifadesini kullandı. 
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ