KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Artık oymak beyi imam olacak
Artık oymak beyi imam olacak
Güncel
09 Aralık 2011 Cuma 10:57
  • 1073
  • 0

Artık oymak beyi imam olacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni aldığı karara göre, bakanlık bünyesindeki okullarda sayısı 150 bini bulan izciler bundan sonra Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün kontrolünde olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı`na (MEB) bağlı okullarda 150 bini yakın izcinin faaliyetleri Din Öğretimi Genel Müdürlüğü`ne bağlandı. Cumhuriyet gazetesinden Mahmut Lıcalı`nın haberine göre, izci liderleri din öğretimi ile izcilik faaliyetleri arasında hiçbir ilişki bulunmadığını belirterek yeni yapılanmaya karşı çıktı.


İZCİLİK ÜNİTELERİ KHK İLE ORTADA KALMIŞTI
Okullardaki izcilik üniteleri, 14 Eylül 2011 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan kanun hükmünde kararname ile birlikte Okul içi Beden Eğitimi, Spor ve İzcilik Daire Başkanlığı`nın kapatılmasıyla ortada kalmıştı.OKULLARA YAZI GÖNDERİLDİ
Konuyla ilgili okullara gönderilen yazıda, izci ünitesi kuracak ve çalıştıracak izci liderlerinin düzenleyeceği geziler, yürüyüşler, günübirlik, hafta sonu ve mahalli kamplar, çeşitli ziyaretler, sosyal ve kültürel faaliyetlerin tarihinin ve saatinin yıllık planda göstermesi istenerek söz konusu planlamanın 31 Aralık 2011 tarihine kadar yapılması gerektiği ifade edildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ