KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
ASİAD’dan çok özel gece
ASİAD’dan çok özel gece
Güncel
07 Aralık 2011 Çarşamba 13:25
  • 1373
  • 0

ASİAD’dan çok özel gece

ASİAD Kocaeli Şubesi, ilk kez özel bir gece düzenleyerek üyeleri ve önemli iş adamlarıyla bir araya geldi. gecenin onur konuğu Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis oldu

Avrasya Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Kocaeli Şubesi ilk kez özel bir gece düzenledi. Geceye ilimizin önemli iş adamlarının katılımı yoğun oldu. Kocaeli Sanayi Odası Sosyal Tesisi Club Bithinya`da gerçekleşen gecenin onur konuğu Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis oldu. Bitlis, iş yaşamındaki tecrübelerini geceye katılan iş adamlarıyla paylaştı.

 

KATILIM YOĞUNDU
ASİAD`ın bu özel gecesine; ASİAD Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, ASİAD Kocaeli Şube Başkanı Arif Akifoğlu, Kocaeli Defterdarı Süleyman Dal, Gebze Ticaret Odası eski Başkanı İbrahim Başaran, KSMMMO Başkan Yardımcısı Ali Odabaş, İZGİAD Başkanı Nurhayat Güldüren, KOÇDER Başkanı İlkin Kılıçaslan, ASİAD üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

ERKEK ERKEĞE
Gecenin açılış konuşmasını yapan ASİAD Başkanı Arif Akifoğlu, “Kocaeli enteresan bir kent. Erkek erkeğe bir kent. Toplantılar, gezmelerimiz hep erkek erkeğe. Bu gece aramıza katılan değerli hanımefendilere teşekkür ediyorum” diyerek kadınların bu tür toplantılara katılmamasını eleştirdi. ASİAD Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran ise, ASİAD`ın bir iş adamları teşkilatı olduğunu belirterek, önemli iş adamlarının tecrübelerine ihtiyaç duyduklarını söyledi.

 

HAYATINI ANLATTI
Açılış konuşmalarının ardından gecenin onur konuğu konuşmacı Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis söz aldı. Bitlis, konuşmasına hayatını anlatarak başladı. Birlis, “1940`da İstanbul`a geldik. Piyasanın yüzde 70`i Bitlisli`ydi. Bizde babamla birlikte bir Musevi ile ortaklık yaptık. Beni Robert Koleji`ne yazdırdılar. Babamın karşı olmasına rağmen orta okulda eğitimimi bıraktım. Kendi dükkanımızda çalışmamı sürdürdüm” dedi.

 

DENİZ DOLDURULMALI
Kocaeli`nin liman açısından önemli bir kent olduğunu söyleyen Bitlis, “Limanlarımız daha fazla büyütmemiz gerekecek. Şimdi bunun için görüşüyoruz. 300-400 dönüm daha denizi doldurmalıyız. Demiryollarının denizle buluştuğu ilk nokta Kocaeli. Denizi dolduramazsın, taş atamazsın diyecekler ama şuan Denizcilik Müsteşarlığı bunun yapılmasını istiyor” şeklinde konuştu. Gecenin sonunda derneğe yeni üye olan Vehbi Koç ve Mihriban Bilen de üye katılım belgesi takdim edildi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ