KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Aşıda güven sorunu var
Aşıda güven sorunu var
Güncel
08 Kasım 2009 Pazar 17:09
  • 806
  • 1

Aşıda güven sorunu var

Çeker, domuz gribi aşısında güven sorunu oluştuğunu söyledi, aşıyla ilgili tereddütlerin giderilmesini istedi

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker önceki gün düzenlediği basın toplantısında ‘domuz gribi` aşısıyla ilgili yaşadıkları tereddütleri anlattı. Domuz gribi aşısında gelinen sürecin ortada olduğunu söyleyen Çeker, şöyle devam etti: “Sağlık Bakanı`nın ve bakanlık yetkililerinin ‘aşı yaptırın` önerisine rağmen Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan mecliste yaptığı toplantıda Sağlık Bakanı ile aynı düşünceleri paylaşmadığını söyledi, aşı yaptırmayacağını beyan etti.
 

KİMSE AŞI YAPTIRMAZ
Hükümet içindeki bu farklılık, domuz gribinden ölenlerin sayısının 20`yi geçtiği ülkemizde domuz gribi aşısıyla ilgili yaşanan tereddütlerin ulaştığı boyutu gösteriyor. Başbakanın söz konusu açıklamasından sonra aşı yaptırmak istemeyenlerin oranında ciddi bir artış olacağı açıktır. Vatandaşın yüzde 47`sini ikna ederek oy alan bir Başbakan`ın aşıyla ilgili söylediklerinden sonra aşılama faaliyetlerinde ciddi sıkıntı olacağı ortadadır.
 

TEREDDÜTLER GİDERİLSİN
Başbakan`ın yaptırmadığı bir aşıyı insanların yaptırmasını beklemek mümkün değildir. Konunun aydınlığa kavuşması için eğer aşıyla ilgili bir sıkıntı varsa bu sıkıntının ne olduğu ve Başbakan`ın bu konuya niye bu kadar tereddütlü baktığı kamuoyu ile paylaşılmalı, halkımızın domuz gribiyle ilgili tereddütleri giderilmelidir. Türk Sağlık-Sen olarak önce aşıyla ilgili tereddütlerin giderilmesini istiyoruz. Sağlık çalışanlarının ve vatandaşın kafasındaki soru işaretleri çözüme kavuşturulmalıdır.
 

DOĞRU BİLGİLENDİRME
Doğru bir bilgilendirme süreci gerçekleştirilmelidir. Aksi taktirde aşılama faaliyetlerinin sonu hüsran olacaktır. Türk Sağlık-Sen olarak ayrıca hastanelerde, okullarda ve insanların toplu olarak bulunduğu mekanlarda domuz gribine yönelik önlemlerin artırılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu mekanların hijyen açısından yoğun bir biçimde denetime tabi tutulması şart.'' Çeker, bu konuda bakanlıkların üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmelerini de istedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ