KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Asker kent bayramlaşmasına katıldı
Asker kent bayramlaşmasına katıldı
Güncel
28 Kasım 2009 Cumartesi 16:43
  • 1761
  • 0

Asker kent bayramlaşmasına katıldı

Bu yıl 12.'si gerçekleşen Kent Bayramlaşması’nda bir ilk yaşandı ve askeri erkânda bayramlaşmaya katıldı.

Sivil İnisiyatif ve Gönüllü Teşekküller Platformu`nun her yıl düzenlediği geleneksel Kent Bayramlaşması Yunus Emre Kültür Merkezi önünde gerçekleştirildi. Kent Bayramlaşmasında katılımcılara etli pilav ve ayran dağıtılırken bir yandan da Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti`nin bayrama özel çıkartmış olduğu gazete katılımcılara dağıtıldı.


Herkes oradaydı

Kurban Bayramı vesilesi ile gerçekleştirilen bayramlaşmaya AKP Kocaeli milletvekili Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli valisi Gökhan Sözer, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kurmay albay Erol Üsküplüoğlu ve askeri erkan, AKP Kocaeli milletvekilleri Osman Pepe, Fikri Işık, Sibel Gönül, Eyüp ayar, AKP il başkanı Zeki Aygün, CHP il başkanı Cengiz Sarıbay ve CHP Kocaeli Milletvekili  Hikmet Erenkaya, MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar, MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş, MHP MKYK üyesi Lütfü Türkkan, SP  il başkanı Erol Pekcan,  DP il başkanı Ercüment Şahin, BBP,  belediye başkanları, oda başkanları sivil toplum kuruluşları, daire başkanları, AKP Derince eski Belediye başkanı Ali Haydar Bulut ve İzmit ilçe eski başkanı Hüseyin Yusuf `ta katıldı.
 

İşçi sendikaları yoktu
Belediye-İş Sendikası Kent Bayramlaşması`na katılmazken, Hizmet İş Sendikası`ndan yalnızca 2 nolu şube başkanı İrfan gün ve Petrol-İş Sendikası Kocaeli şube başkanı Ali Ufuk Yaşar katıldı. Kent Bayramlaşması Kurban Bayram`ında renkli görüntülere sahne oldu. Asker ilk kez bayramlaşmaya katılırken konuşmalar da askerin sivil toplum ile kol kola olması vurgulandı. Kent bayramlaşması Uluslararası Halk Dansları yarışmasında birinci olan Büyükşehir Belediyesi halk oyunları ekibinin gösterisi ile başladı. Halkoyunu ekibinin ardından ilk konuşmayı Gönüllü Teşekküller Platformu başkanı Ahmet Özerli gerçekleştirerek tüm Kocaeli halkının bayramını kutladı.
 

Farklılıkları hazmetliyiz
Özerli`nin ardından başkan Karaosmanoğlu her bayramın kardeşçe ve dostça geçmesi temennilerini ileterek, “Bayramlar artık halkımızı daha fazla kaynaştırıyor. Farklılıkları hazmederek birbirimize daha fazla yakınlaşmalıyız. Kocaeli bu farklılıklar açısından bir mozaik. Hepinizin kurban bayramını kutluyorum” dedi.Kocaeli Valisi Sözer ise, değerlere sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak, “Acıları ayrılıkları değil, ne kadar güzle değerimiz varsa onları yaşmak için var olalım, bir olalım, diri olalım iri olalım”  diye konuştu. Kent Bayramlaşması`nda son konuşmayı Bakan Ergün gerçekleştirdi.
 

Yunus Emre`den dizler
Ergün, Yunus emre kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen bayramlaşma konuşmasına Yunus  Emre`den kardeşlik dizleri okuyarak başladı. Ergün, “Gönül kırmamak, gönül kırıcı işler yapmamak için çaba harcayalım. bu bayram buna vesile olacak bir bayramdır. Sivil toplum örgütlerine böyle anlamalı bir organizasyona imza attıkları için teşekkür ediyorum. Bir millettin en üst örgütlenmesi devlet örgütlenmesidir. ancak bu örgütlenmenin iyi olması için sivil  toplum örgütlerinin de güçlü olması gerekiyor. bu anlamda askerde önemlidir. Askeri ve sivil toplumu yanyana koyarasak Kocaeli bütün bayramlarını gönül beraberliği ile kutlayacaktır” dedi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ