KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
AKP’li gençler ‘televizyon’ konusunda ikiye ayrıldı
AKP’li gençler ‘televizyon’ konusunda ikiye ayrıldı
Siyaset
19 Nisan 2010 Pazartesi 14:55
  • 744
  • 1

AKP’li gençler ‘televizyon’ konusunda ikiye ayrıldı

15 günde bir düzenlenen münazara etkinliklerinde iktidar ve muhalefet adıyla iki gruba ayrılan AKP’li gençler, bu sefer de televizyonun çoçuk gelişimine olan etkisini tartıştı

AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları`nın organize ettiği ve 15 günde bir yapılan münazara programları kısa bir aradan sonra tekrar başladı. Gençler arasında belirlenen konuyu tartışmak için iktidar ve muhalefet takımlarının oluşturulduğu müzakerede renkli görüntüler oluştu. Tartışmanın bu haftaki konusu ise; ‘Televizyon, çocukların aile ve arkadaşlarıyla iletişimini bozar mı?` olarak belirlendi.

İKTİDAR-MUHALEFET
İktidar grubu konuşmasında televizyonun zararlarını anlatarak, televizyonun aile içi iletişimi bozduğunu, ahlaki değerlere saldırdığını, çocukları oyunlardan alıkoyduğu görüşlerini dile getirdi. Konuyla ilgili muhalefet takımı ise televizyonu şöye savundu; “televizyon, çocukların aile ve arkadaşlarıyla olan iletişimini bozmaz. Sadece denetimli izletilmeli, televizyonla çocukların ufukları açılır. Televizyonun dış dünyaya açılan bir penceredir.”

JÜRİ KARARDA ZORLANDI
Münazarada, jüri üyeleri ise; AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları AR-GE ve Eğitimden Sorumlu eski başkan yardımcısı Sinan Körüm ve İzmit ilçe gençlik kolları başkanı Murat Ergelen isimlerinden oluştu. Jüri, karar verme sürecinde hayli zorlandıklarını, her iki grubun da söylemlerini beğendiklerini dile getirerek iki grubu da birinci ilan ettiklerini açıkladı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ