KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Aşkta en cesur il Kocaeli
Aşkta en cesur il Kocaeli
Güncel
29 Eylül 2010 Çarşamba 14:58
  • 4032
  • 3

Aşkta en cesur il Kocaeli

Bir sanal arkadaşlık sitesinin hazırladığı “Türkiye İlişkiler Haritası”na göre aşkta en cesur il Kocaeli çıktı

Türkiye'nin gündeminde referandum sonrası çizilip ve renklendirilen Türkiye siyasi haritası var. Ancak arkadaşlık sitesi Siberalem.com'un “Türkiye İlişkiler Haritası” da en az siyasi harita kadar dikkat çekici. Siberalem.com'un üyeleriyle yaptığı araştırmada, Türkiye illerinin aşk&meşk meselesinin röntgenini çekti.
Türkiye ilişkiler Haritası`nda, sitenin en çok üyeye sahip illeri belirlendi. Diğer yandan illere göre kadın üye oranları, illere göre fotoğraflı üye oranları, illere göre yaş ortalaması, illere göre evlilik istekleri, illere göre bağlanmaktan korkan şehirler tespit edildi.

Siberalem.com ‘un araştırmasına göre, en çok üye olunan şehirler İstanbul, Ankara, İzmir. Gece hayatının yoğun olmasına rağmen www.siberalem.com üyeleri en çok bu şehirlerden.


KENDİLERİNE EN ÇOK GÜVENENLER İZMİRLİ

İzmirli kadınların siteye üyeliği daha fazla. Bunu sırasıyla İstanbul, Ankara, Eskişehir, Çanakkale, Balıkesir,Bursa Edirne, Mersin ve Adanalı kadınlar izliyor.


EN CESUR İL KOCAELİ

www.siberalem.com`a fotoğraflı üye olanlar arasında erkekler daha cesur. En çok fotoğrafını gönderen erkekler Kocaeli`nde bulunuyor. Ardından İstanbul, Bursa, Muğla, İzmir, Sakarya, Rize, Antalya, Eskişehir, Trabzon geliyor. Kadınlarda ise fotoğraflı üye olanlar sırasıyla İstanbul, Muğla, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, İzmir, Antalya, Kocaeli, Balıkesir, Sakarya geliyor.


OLGUN ERKEKLER İSTANBUL'DAN GENÇLER ŞANLIURFA'DAN

Erkek üyeler arasında yaş ortalaması İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Muğla`da 30 iken, Siirt, Şırnak, Mardin, Niğde Şanlıurfa`da 27.

Yine kadın üyeler arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Mersin`de 30 iken, Gümüşhane, Iğdır, Muş ve Sivas`da 25. Hem erkek, hem de kadınlara bakıldığında görülüyor ki, gelişmiş şehirlerde yaş ortalaması yüksek. Özellikle kadınlarda, minimum ve maksimum değerler arasında fark çarpıcı.


IĞDIRLILAR DÜĞÜN İSTİYOR

En çok evlenmek isteyenler ise Iğdır, Şanlıurfa, Ağrı, Osmaniye, Ardahan,Bitlis,Yozgat ve Bingöllüler olurken, kısa süreli ilişki arayanlar da Çankırı, İstanbul, Ankaralılar oluyor. Kendi cinsiyetinden eş arayan erkeklere de kayıtları İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa, Edirne, Adana, Artvin, Trabzon, Bitlis ve Mersinde olanlarda rastlanıyor.


KOCAELİ ERKEKLERİ GÖRÜNÜŞÜNE GÜVENİYOR

www.siberalem.com un üyeleriyle Türkiye İlişkiler Haritası`nda ilginç tanımlamalar ve istekler de bulunuyor. Buna göre , Adanalılar “Fiziksel özellikler her şeyden önemli” derken, Konyalılar “Sigara içen biriyle asla” diyor. Uşaklılar “Gelir düzeyi önemli” derken, Manisalılar “Kilosuna Bakarım” diyor. Görünüşüne en çok güvenen kadınlar İstanbul`dan çıkarken, Görünüşüne en çok güvenen erkekler Kocaeli`nde.


BAĞLANMAKTAN KORKAN ŞEHİR

Çankırılılar çoğunlukla kısa süreli ilişki ararken, Yozgat ve Sivaslılar “Gelir Düzeyi çok önemli” diyor.


ERZİNCANLILARA GÖRE HER ŞEYİN BAŞI EĞİTİM

Erzincanlılar da “Eğitim ilişkide en önemli faktör” diye konuşurken, Malatyalılar” Meslek herşeyden önemli” diye fikir veriyor. Harita da “Sevgilimin saç rengi çok önemli” diyen Gümüşhaneliler, de bulunuyor. Şanlıurfalılar” Kilosuna Bakarım” derken, Diyarbakırlılar “Sevgilimin boyu boyuma denk olmalı”, Mardinliler, “Hiç kimse etnik kökeni önemsemiyor” diye konuşurken, Erzurumlular “Din ve mezhep çok önemli” diyor. Trabzonlular da “Sigara içmek hiç fark etmez, isteyen içer istemeyen içmez” diyor. Iğdır ise evlenmek isteyenlerin en yoğun olduğu il.


'En'ler

- Kendine en çok güvenen kadınlar İzmir`de
- En cesaretli şehir – Kocaeli
- Din ve mezhebi en çok önemseyen şehir - Erzurum
- Etnik köken fark etmez diyen şehir - Mardin
- Fiziksel özellik olmalı diyen şehir - Adana
- Meslek çok önemli diyen şehir - Malatya
- Aşkın yaşı yok diyen şehir - İstanbul

- Çiçeği burnunda aşık şehir - Şanlıurfa
- Düğün dernek isteyen şehir - Iğdır
- Bağlanmaktan korkan şehir - Çankırı
 

ARKADAŞLIK SERVİSLERİ NEDEN KULLANILIYOR?

www.siberalem.com ‘un, müşteri araştırması sonucunda katılımcılara, Siberalem`i ve internetteki arkadaşlık servislerini ne için ve nasıl kullandıklarını şöyle açıkladı:


- Yeni insanlar tanımak için pratik bir yol.


- Birileriyle tanışmak için en masrafsız yol. Süslenip püslenip dışarı çıkmak, bir kafede ya da barda para harcamak yerine pijamalarla ekran karşısında oturmak çok kolay!


-Gerçek kimliği açıklamadan, kişisel bilgileri paylaşmadan iletişim kurabilmek büyük rahatlık. Biriyle ancak daha derin bir ilişki kurmaya karar verirsen özel bilgilerini paylaşabilirsin. Oysa gerçek hayatta tanıştığın anda herşeyinle onun karşındasın!


- Online ortamda size gelen arkadaşlık tekliflerini reddetmek daha kolay. Gerçek hayatta konuşmak istemediğiniz birine bunu izah etmek biraz zor ve sıkıcı bir şey. Oysa internette en fazla “bana uygun değilsin!” demek yeterli.


- Kadınlar için, arkadaşlık sitelerinde takılmak, birinden ayrıldıktan sonra egonu okşamanın en kolay yolu! Ortama giriyorsunuz ve kadınların sayısı, İnternette erkeklerin sayısından az olduğundan, prenses muamelesi görüyorsun, kendini iyi hissediyorsun! 


- Burada biriyle tanışmadan evvel, onun hakkında envai çeşit bilgiyi alma şansın var. Herhangi bir yerde tanıştığın kişinin hangi yönetmeni sevdiğini, en sevdiği çizgi film kahramanını ya da nasıl bir evde yaşamayı hayal ettiğini öğrenmen epeyce vakit alır. Oysa burada, ona “selam” bile demeden evvel onun hakkında 70 çeşit bilgiye ulaşmak mümkün. Bu da işi kolaylaştırıyor, en azından uygun olmayanları hemen eleyebiliyorsunuz.


- Kadınlar için profildeki detaylar çok önemli. Kadınlar biriyle konuşmadan evvel profili detaylı biçimde okuduklarını ifade ediyor. Erkeklerse daha çok fotoğraf, fiziksel özellikler ve üyenin kendini anlattığı birkaç cümleye baktıktan sonra hemen muhabbete girmeyi tercih ediyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ