KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Aslan payı emniyetin
Aslan payı emniyetin
Güncel
13 Kasım 2012 Salı 13:02
  • 1159
  • 0

Aslan payı emniyetin

İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, MOBESE için emniyete ayrılan 15 milyon liralık bütçe için İl Genel Meclisi üyelerine teşekkür etti. Çelik, MOBESE’nin Kocaeli için büyük bir ihtiyaç olduğuna dikkat çekti

 

İl Genel Meclisi`nin bütçe görüşmeleri devam ediyor. Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu`nda gerçekleşen 9. oturuma İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik konuk oldu. Çelik, önceki gün 8 ilçede kurulması planlanan MOBESE sistemi için emniyete ayrılan 15 milyon TL bütçeyi onaylayan meclis üyelerine teşekkür etti. Çelik ayrıca, MOBESE ve emniyetin bir yıllık çalışmaları hakkında sunum yaptı. Sunum öncesinde konuşan meclis başkanı Fahim Kılıç, “İl Emniyet Müdürümüz bizim için bir şans” dedi. 


MÜDÜR ÇOK MEMNUN

Yaklaşık 2 ay önce İl Emniyet Müdürü olarak ilimize atanan Hulusi Çelik ise Kocaeli`den övgüyle söz ederek, ilimizin konumunu daha da iyi bir hale getirmenin gerekliliğine vurgu yaptı. Güvenlik konusunda sadece görevlilerin değil tüm halkın sorumlu olduğuna vurgu yapan Çelik, İl Özel İdaresi`nin de ilimizde güvenliğin sağlanmasında önemli katkı sağladığına dikkat çekerek MOBESE için 15 milyon TL ayrılmasıyla aslan payını aldıklarını söyledi.  


ÖNEMLİ BİR YATIRIM

MOBESE`ler için ayrılan 15 milyon TL`lik bütçenin kent için büyük ve önemli bir yatırım olduğunu söyleyen Çelik, “MOBESE, adaletin sağlanması ve suçluların yakalanmasında çok önemli. Bu kent adına önemli ve büyük bir hizmet. MOBESE altyapısı genişletilmiş. Güvenlik sistemi için çok şey yapılmış ama bunlar yeterli değil. Daha yapılacak bir sürü iş var. Önümüzdeki dönem hepsini yapacağız” diye konuştu.


GAZ DEĞİL PARFÜM SIKIN

Sunum sonrasında söz alan CHP`li meclis üyesi Ahmet Uzun, “Bundan önceki müdürümüz çok başarılıydı. İnşallah yeni müdürümüz çıtayı daha yukarı çıkarır. Eylemlerde biber gazı sıkılmasını hiç hoş karşılamıyoruz. Biber gazını az sıkmasını Yusuf müdürümüze de söylemiş, ‘Önce kendinize sıkın` demiştim. Kendileri tattı mı bilmiyorum. Burada 70 bin tane öğrenci var, demokratik haklarını eylemlerle gösteriyorlar. İlla gaz sıkacaksanız parfüm sıkın” ifadelerini kullandı.


ÖNERİLERİNİZİ DİNLERİZ

Bu eleştiri üzerine Uzun`a cevap veren müdür Çelik, “Bir yerde bir işlem yapılmışsa toplumsal düzenin bozulmaması, insanların hakkını korumak için yapılmıştır. Farklı formüller ve başka öneriler varsa bunun için öneri sunanları davet eder bir çay içerken konuşuruz. Bundan sonrasında elimizden gelen hassasiyeti görüşürüz” dedi. 

 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ