KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Asya’dan Avrupa’ya yürüyerek geçtiler
Asya’dan Avrupa’ya yürüyerek geçtiler
Güncel
18 Ekim 2010 Pazartesi 13:48
  • 831
  • 0

Asya’dan Avrupa’ya yürüyerek geçtiler

32. Avrasya Maratonu’na katılan yaklaşık 700 Kocaelili, Boğaziçi Köprüsü’nü yürüyerek geçti

Bu yıl 32.`si düzenlenen Avrasya Maratonu yine çok renkli görüntülere sahne oldu. Boğaz Köprüsü`nden yürüyerek geçip bol bol hatıra fotoğrafı çektiren de vardı köprüde satranç oynayan da. Bu unutulmaz ana tanık olmak için 700 kişilik bir grupla İstanbul`a giden Kocaelililer de hem eğlendiler hem de boğazın eşsiz güzelliğinde ölümsüz kareler yakaladılar.
 

HİÇ ZORLANMADILAR
Asya kıtasında Boğaziçi Köprüsü`ne 1.500 metre mesafedeki Altunizade Köprüsü`nün altından halk koşusuna başlayan Kocaelililer, 8 kilometrelik parkuru başarıyla tamamladı. Asya`dan Avrupa`ya yürüyerek geçen ve Boğaz Köprüsü`nü geçtikten sonra Yıldız Yokuşu`ndan inen grup, Beşiktaş İnönü Stadı önündeki finişe de birlikte girdi.
 

MADALYA ALDILAR
Halk koşusunu başarıyla tamamlayan Kocaeli ekibine madalya, katılım sertifikası ve tişört verildi. Avrasya Maratonu`na birçok ilk ve ortaöğretim okulunun yanı sıra Bilgi Evleri öğrencileri, Büyükşehir personeli, Gençlik Merkezi, TEMA, Kanser Derneği, Tokatlılar Derneği, Erzurum Dernekler Federasyonu, Bisikletliler Derneği, Kafkas Derneği, Kağıtspor Atletizm Takımı, Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu ve Balkan Türkleri Derneği gibi pek çok STK katıldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ