KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Atafen  ELT Konferansı GERÇEKLEŞTİ
Atafen  ELT Konferansı GERÇEKLEŞTİ
Güncel
25 Kasım 2017 Cumartesi 14:42
  • 1819
  • 0

Atafen  ELT Konferansı GERÇEKLEŞTİ

Bu yıl altıncısı düzenlenen Atafen ELT konferansı,  11 Kasım 2017 Cumartesi günü çevre iller ve okullardan davet edilen yaklaşık 120 yabancı dil öğretmeninin katılımıyla Özel Atafen Eğitim Kurumları’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Yabancı dil eğitiminin yöntemi, önemi ve geliştirilmesi ile alakalı olarak alanında uzman isimler,  konferansa konuşmacı olarak katılım sağladılar. Katılımcılar, mesleki bilgilerini pekiştirmenin yanı sıra yetenekli öğrencilerin görkemli dans gösterileri ve müzik dinletileri ile keyifli anlar yaşadı. 

 

En iyiyi elde etmenin yolu, başarıya ulaşma inancıdır

 

UES (Sınırsız Eğitim Hizmetleri) adına Steven Ogden’in sunumu ile ilk oturumu başlayan konferansın, ikinci oturumu Dünya Eğitim’i temsilen konuşmacı olarak katılan Aslıhan Akçay’ın sunumu ile devam etti. Yabancı dil eğitimine gönül vermiş öğretmenlere ev sahipliği yapmayı amaçlayan konferansın ana teması, dil öğrenimini eğlenceli hale getirmenin yöntem ve prensipleri üzerine kuruluydu. Ana konuşmacılardan Steven Ogden, konuşmasına “en iyiyi elde etmenin yolu, başarıya ulaşma inancıdır” mesajını vererek başladı ve sunumunu,  bir yabancı dil öğretmeninin rutinine ritim, şarkı ve tekrarları dahil edebilmesinin, dil gelişimine ne kadar önemli bir katkı sağlayacağı üzerinde yoğunlaşarak devam ettirdi. Konuşmasına,  “21. Yüzyıl Becerileri” başlığı üzerinden yola çıkarak başlayan Aslıhan Akçay ise, yabancı dil eğitiminde temel faktörler olarak kabul gören “yaratıcılık, iletişim ve işbirliği ve eleştirel düşünme” kavramlarının önemini vurgulayarak, bu kavramların drama ve tiyatro oyunlarına sınıf içerisinde nasıl entegre edilebileceği üzerine sunumuna devam etti.

 

 

Düzenlenen workshoplarda ise, dil öğrenimini eğlenceli hale getirirken aynı zamanda öğrenilenlerin kalıcı olabilmesinin nasıl sağlanacağı üzerinde duran içerikler sunuldu. Dil öğreniminde, motivasyonun sağlanması ve devam ettirilmesi üzerine temel prensip ve metodların konu alındığı workshoplar, özgün materyal ve ders sunumları ile faydalı bilgiler edinilmesini sağladı. Okul kurucu temsilcisi Burçak Tüysüz Kablan, katılımcı ve konuşmacılara teşekkür ederken bu seminerin düzenlenmesinde emeği geçen Konferans Komitesi öğretmen ve öğrencilerini de kutladı.

 

Plaketleri Verildi

 

Yabancı Diller Bölüm Başkanı Mürüvvet Çelik; “Edinmiş olduğumuz bilgi birikimi ve deneyimleri sizlerle paylaşmış olmanın mutluluk ve gururu ile, bu organizasyona katılım sağlayan tüm değerli meslektaşlarımıza teşekkür ederiz” şeklinde duygu ve düşüncelerini ifade etti. Konferans finalinde konferansa katkı sağlayan değerli öğretmen eğitimcileri Christopher Sheen ( Oxford University Press), Elena Bolel (Pearson Turkey), Katy Muench ( Express Publishing), Mohand Henry Fadl ( Kalibri Education), Pelin Poyraz – Seda Karaduman (Atafen Koleji) ve Aziza Khudayberdieva – Ayşe Ergül (Atafen Koleji)’e   plaketleri verildi. 

 

Hediye Verildi

 

“AtaFun Fair” adını taşıyan ve yabancı dil öğreniminde “Fun (eğlence)” faktörünün ana tema olarak işlendiği seminerde, katılımcılara kırmızı telefon kulübesi benzeri ahşap telefonluklar hediye olarak verildi. 

 

 

Seminer sonrasında verilen kokteylde öğretmenler konuşmacılarla eğitim üzerinde konuşma fırsatı yakaladılar. Yapılan seminer ise toplu öğretmen fotoğraf çekimi ile sona erdi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ