KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Atama bekleyen memurlar şokta!
Atama bekleyen memurlar şokta!
Güncel
14 Kasım 2010 Pazar 12:14
  • 1271
  • 0

Atama bekleyen memurlar şokta!

Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndaki kopya skandalı 10 bin memur adayının beklediği Kasım atamalarını, Devlet Personel Başkanlığı'nın adaylarla ilgili incelemeyi tamamlayamamasından Şubata ertelendi.

Kamu Personeli Seçme Sınavı`ndaki (KPSS) kopya skandalı, kasım ayı içinde atanması gereken 10 bin memur adayını da vurdu. Sınavlardaki kopya iddiaları nedeniyle her adayın durumunu tek tek incelemeye alan Devlet Personel Başkanlığı, incelemelerini zamanında tamamlayamadı. Bu nedenle 10 bin memurun ataması kasımdan şubat ayına ertelendi.


ERTELEME DUYURUSU

Devlet Personel Başkanlığı, her yıl KPSS sınavını kazanan memur adayları arasından belirli bir program çerçevesinde atama yapıyor. 2010 yılı programına göre de, kasımda 10 bin memur adayının yapılması öngörülmüştü. Eylül ve ekim aylarında, kamu kurumlarından atama yapılacak adaylarla ilgili talep toplandı. Binlerce memur adayı bu ayın sonuna kadar atama yapılmasını beklerken, geçen hafta Devlet Personel Başkanlığı`nın erteleme duyurusu ile karşılaştı. Duyuruda “26 Eylül`de yapılacağı belirtilen 2010 KPSS sınavı 28 Kasım`a ertelenmiştir. Bu durum neticesinde 2010 yılının ikinci dönemine ait merkezi yerleştirme işlemleri 24 Ocak-2 Şubat 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir” denildi.


Kamu kuruluşları tepki gösterdi

Tüm kamu kurumları da kasım ayı gelmeden, atayacakları personel sayılarını Devlet Personel Başkanlığı`na bildirdi. Erteleme, kamu kurumlarında da rahatsızlığa yol açtı. Programlarını, Kasım ayında memur alımına göre yapan birçok kamu kurumu, Devlet Personel Başkanlığı`nın erteleme kararına tepki gösterdi. Kasım ayında yapılacak ertelemenin 2011 yılında memur alımlarını da etkilemesinden endişe ediliyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ