KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Atamız için söylediler herkesi mest ettiler
Atamız için söylediler herkesi mest ettiler
Güncel
13 Kasım 2012 Salı 12:51
  • 785
  • 3

Atamız için söylediler herkesi mest ettiler

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Müziği Korosu, ölümünün 74. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için güzel bir konser vererek kulakların pasını sildi

29 yıllık geçmişe sahip İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Müziği Korosu, ölümsüz lider Mustafa Kemal Atatürk`ün anısına bir konser verdi. Konserde Atatürk`ün en sevdiği şarkılar seslendirildi. Süleyman Demirel Kültür Merkezi`nde gerçekleşen etkinliğe; vali Ercan Topaca, vali yardımcıları, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, EDOK Komutanı Tümgeneral Muharrem Yavaş, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan ile eşleri katıldı.  

 
17 ESER SESLENDİRİLDİ 
Konser öncesi tüm davetlilere Türk Bayrağı hediye edilirken, salonun tıklım tıklım dolması dikkat çekti. Ayşen Kurumcan`ın şefliğindeki 70 kişilik koro ilk olarak ‘Neredesin nerde acep gamla bıraktın da beni` isimli türküyü söyleyerek herkesi mest etti. İki bölümden oluşan konserde toplam 17 eser seslendirilirken, solo performans gösteren sanatçılar büyük alkış aldı. Konserin en beğenilen kısmı ise ‘Çökertme` şarkısıyla birlikte sahnede zeybek oynanması oldu.
 
VATANA SAHİP ÇIKACAĞIZ
Konser sonrasında davetlilere hitap eden vali Topaca, “Geçmişi türkülerle dinlemek, bu kültürün yaşaması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması, dayanışmayı sağlamada önemli bir faktördür. 74. ölüm yıl dönümünde Atamızı ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Helikopter kazasında şehit olan 17 askerimize de rahmet diliyorum. Bizim milletimizin acılara karşı direnci fazladır. Bu vatan ve millet bizim, sahip çıkacağız” dedi. Davetlileri mest eden koro, herkesin beğenisini topladı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ