KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
AKP herşeyi sattı CHP neyi satacak?
AKP herşeyi sattı CHP neyi satacak?
Siyaset
07 Nisan 2010 Çarşamba 12:08
  • 1309
  • 9

AKP herşeyi sattı CHP neyi satacak?

Saadet Partisi İl Başkanı Erol Pekcan, ‘CHP iktidara gelemez, hem gelse ne olur? AKP herşeyi sattı, CHP neyi satacak’ dedi.

SP İl Başkanı Erol Pekcan ve yönetim kurulu üyeleri, Bakallar Odası ile Esnaf Kefalet Kooperatifi`ni ziyaret etti. Ziyaretler sırasında konuşan Erol Pekcan, “CHP iktidar olamaz, hem olsa ne olur? Tüpraş`ı mı, Telekom`u mu satacak, SEKA`yı mı kapatacak? Bu saydıklarımın hepsini AKP yaptı zaten, CHP`ye birşey kalmadı ki” dedi.
 

SICAK KARŞILANDI
Saadet Partisi İl Başkanı Erol Pekcan ve il yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Küçükkeskin, Hayrettin Ünlü, Adem Eker, Ali Şükrü Bayraktar`la birlikte, İzmit Bakkallar Odası başkanı Sadettin Güneş`i ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir`i ziyaret etti. İlk ziyaret Bakkallar Odası`na yapıldı. SP`liler Sadettin Güneş ve yönetim kurulu üyeleri tarafından oldukça sıcak karşılandı.
 

ÇÖZÜM ÜRETMEK İÇİN
Sivil toplum kuruluşlarının ve esnafların dertlerini dinleyip, çözüm üretmek için bu ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyleyen Pekcan`ın, gündeminde yine AKP ve ana muhalefet partisi CHP vardı. Pekcan, IMF ve neoliberal ekonomik politikaları, Türkiye`de uygulayan hükümetlere karşı olduklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
 

9 KİŞİYE 1 PUL DÜŞÜYOR
“Biz bu ülkenin yerli ve milli kaynaklarının, sermayesinin, emeğinin markalaşmasını istiyoruz. AKP, oyu bakkallardan alacak ama hizmeti büyük alışveriş merkezlerine yapacak. Bu böyle olmaz. Başbakan söylemleriyle, bakkallara yolun sonunu gösterdi.  Recep Tayyip Erdoğan, zamanında ‘1 kişiye 9 pul, 9 kişiye 1 pul” şiirlerini okuyarak iktidar oldu. “Şimdi bütçemizin haline bakın. Milli gelirden alınan paylara bakıyorum da 9 kişiye 1 pul düşüyor.”
 

CHP İKTİDAR OLAMAZ
CHP`ye de yüklenen Pekcan şunları kaydetti: “Bu millet CHP`yi iktidara getirmez, bunu biz çok iyi biliyoruz. CHP Bu kafayla, bu anlayışla, milletle buluşmadığı sürece iktidara gelemez. Varsayalım ki geldi, ne yapacak? Seka`yı mı kapatacak, Tüpraş`ı mı satacak, Telekom`u mu satacak, IMF`yle anlaşma mı yapacak. Bunların hepsi yapıldı zaten.”
 

KISA ÖMÜRLÜ ESNAF
Pekcan`ın ardından konuşan, Bakkallar Odası Başkanı Sadettin Güneş: “Ben 50 yıldır esnafım, bu kadar kısa ömürlü esnaflık görmedim. Esnafımız 1 yılda dükkanını kapatıyor. Esnafın sıkıntısı alt safhada. Türk milletinin asaletinden dolayı esnaflarımız, büyük sıkıntı içinde olan komşularına kıyamıyor, veresiye veriyor. Yabancı firmaların ilimize gelmesi için ilk başlarda uğraştık fakat sonunun böyle olacağını düşünmedik” dedi.
 

SİRMEN`İN FOTOĞRAFI
Bakallar Odası ziyaretinin ardından, SP`liler Esnaf Kefalet Kooperatifi ziyaret etti. Odasında Sefa Sirmen`in fotoğrafı bulunan Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir de SP yöneticilerini oldukça sıcak karşıladı. Pekcan bu ziyaretinde de AKP`yi ve CHP`yi topa tuttu. Kocaeli`de yol gösterici muhalefet yaptıklarını dile getiren Pekcan, sözlerine şöyle devam etti:
 

AKP, RANTİYECİ OLDU
“SP`nin iktidar seslerini özellikle AKP, yakından hissetmeye başladı. AKP, Milli Görüş`ün içinden çıkmış kişilerden oluşuyor ama şimdi rantiyeci oldular. Herkese özgürlük, herkese refah istiyoruz. Bugün Türkiye`de 20 milyon kişi başkalarının yardımlarıyla geçiniyor. Kömür torbasıyla babayı, erzakla anneyi, laptoplarla da çocuğu almışlar ama SP`nin iktidarında Babalar çocuklarına laptop alacak. Kısaca balık yemeyi değil, balık tutmayı öğreteceğiz”
 

HAKSIZ REKABET
Pekcan`ın ardından konuşan Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları kaydetti: “Kredi takibimiz şu an yüzde 50`lerde. 2 yıl önce hiçbir takip yoktu. Büyük alışveriş merkezleri karşısında esnaflar zor duruma düştü. Esnaf haksız bir rekabetle iç içe kaldı. Umarım bir gün tüm bu sıkıntılar biter, esnafın dayanacak gücü kalmadı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ