Atatürk Ortaokulu ANKARA’YI GEZDİ
Atatürk Ortaokulu ANKARA’YI GEZDİ
Güncel
Gizem Ulutaş
01 Aralık 2017 Cuma 13:44
  • 585
  • 0

Atatürk Ortaokulu ANKARA’YI GEZDİ

İzmit Atatürk Ortaokulu, okulda eğitim gören öğrenci ve veliler için Ankara gezisi düzenledi

İzmit Atatürk Ortaokulu Okul Aile Birliği tarafından organize edilen programlar okulda eğitim gören öğrenciler ve veliler Ankara’ya gitti. Geziye okul müdürü Nevzat Aktaş, müdür yardımcısı Ümmü Yıldırım, 35 öğrenci ve 10 veli katıldı. Önce Anıtkabir’e gerçekleştirilen ziyarette, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarı ve Anıtkabir içerisinde bulunan müzeler ziyaret edildi. Sosyal Bilgiler öğretmeni Naci Güldaş tarafından öğrencilere Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadele dönemi hakkında kısa anlatımlar yapıldı. Daha sonra birinci ve ikinci meclis ziyareti ile Anadolu Medeniyetleri Müzesi öğrenci ve velilere gezdirildi.

 

“MEDENİYETLERİ TANITMAYI AMAÇLADIK”

Öğrencilere medeniyetleri tanıtmayı amaçladıklarını belirten okul müdürü Nevzat Aktaş şunları söyledi: “Atatürk Ortaokulu ve Aile Birliği olarak öğrencilerimize ve velilerimize ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmak maksadıyla geziler düzenlemekteyiz. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası etkinlikleri kapsamında Anıtkabir ve Cumhuriyetin ilanı ve imarının yapıldığı eski meclis binalarımızı gezdirdik. Milli kavramlarımızı ve kazanımlarımızı öğrencilerimize yerinde kazandırmak arzusundayız. Ayrıca Anadolu Medeniyetleri Müzesi ziyaretinde bu topraklarının ev sahipliği yaptığı medeniyetleri tanıtmayı amaçladık. Bunda da başarılı olduğumuzu düşüyorum”

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

“Kriz sizin kafanızda var”

Yazan: Arif cerıt

Yorum: Gulmeyın başkan yok demeyin kriz bunu yasayan biliyor bence kriz sizin kafanızda yok

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Yazan: Isa karaoz

Yorum: Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

Yazan: abdullah turk

Yorum: baskan olabılırsın ama ınsan olamamıssın zabıtalara baskı yaparak neyın pesındesın abının hatrı olmasa coktan yıktırırdım o duvarı sen buyuklerımı dua et once ınsan olmak lazım

Yazan: asi

Yorum: *Darbe gecesi şeyhin olduğu iddia edilen “Fazlı Kerem Hoca” denilen zatın dağ başındaki evine kaçtığın doğru mu?

Yazan: Emre

Yorum: Yollarda site inşaatı yapanların arabaları, tuğlaları, biriketleri, iş makinaları, kumları, vs... araçların gelişi güzel iki taraflı park etmeleri netiesinde mahalle sakinleri yoldan geçemez durumda. artık belediyeden nasıl bir imtiyaz kopardılarsa..geçen gün uyku tutmadı.dolaşayım dedim, aklıma yedi yıldız geldi, dolaştım aradım bi tane bile yıldız göremedim.sonra arabam devrildi sandım. meğerse selin sürüklediği inşaat malzemeleri yolda birikinti yapmış, bende üstünden geçmişim.

TANRIÖVEN; TİCARETİN YAZILI OLMAYAN KURALLARI VARDIR

Yazan: Adnan Metin

Yorum: Dediklerine Tamamen Katılıyor ve Seni Tanımaktan Gurur Duyuyorum Sevgili Dostum..Yolun Açık Olsun.Başarıların Daim Olsun..

Yıkım yeni başladı, veliler tedirgin

Yazan: Halk

Yorum: Neden okullar tatil olduğunda yapılmadı

KENT REHBERİ