KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
CHP’yi ilk biz ziyaret edeceğiz
CHP’yi ilk biz ziyaret edeceğiz
Siyaset
01 Nisan 2010 Perşembe 12:18
  • 1025
  • 6

CHP’yi ilk biz ziyaret edeceğiz

Cengiz Sarıbay döneminde ‘ayaklarım geri geri gidiyor’ diyerek CHP’ye gitmeyen Aygün, Ferhan Şensoy’u ziyaret etmek istediğini söyleyerek, barış çubuğu uzattı

AKP İl Teşkilatı, haftalık yönetim kurulu toplantısını dün akşam gerçekleştirdi. Parti binasında yapılan toplantıya AKP Genel Merkezi`nin ilk kez düzenlemiş olduğu ‘Sosyal Belediyecilik Sempozyumu`na katılarak “Hoşgeldin Bebek” projesiyle jüri özel ödülü alan Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ve AKP Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek de katıldı. Ödüllerin konuşulduğu il toplantısında ayrıca ‘Dünya Yemek Yarışması`nda ikinci olan il yönetim kurulu üyesi Ayten Saner de başarısından dolayı kutlandı. Toplantı öncesi il başkanı Zeki Aygün konuşmasına ödüllerin sahiplerini tebrik ederek başladı.
 

DIŞARDAKİ TENEKELER
Aygün, “Hizmet sektöründe olan arkadaşlarımızın bizi onurlandırdığı ödüller var. Siyasette iki alan vardır. Birisi hizmet alanı, diğeri de siyasetin yapıldığı alan. Bu iki alanda da çok güzel projeler üretiyoruz. Bizi onurlandıran ödüllerden biri il yönetim kurulu üyemiz Ayten Saner`in ‘Dünya Yemek Yarışması`nda balık yemekleri dalında aldığı ikincilik ödülü. Tebrik ediyorum kendisini. Ayten Hanım bu diplomayla nereye giderse gitsin büyük otellerde aşçılık yapabilecek. Dışarıdaki tenekeleri görmekten, yanımızdaki altınları farkedemiyoruz. İkincisi de genel merkezimizin ‘Sosyal Belediyecilik Projeleri` için açtığı yarışma. Derince Belediyesi, 700 belediye arasında ‘Hoşgeldin Bebek` projesiyle jüri özel ödülünü aldı. Tebrik diyorum” dedi.
 

ŞENSOY`A BAŞARILAR
Teşkilat çalışmalarını aktardıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aygün, CHP İl Kongresi hakkında gelen sorulara Aygün şu yanıtı verdi: “Bu kongrede sağduyunun öne çıktığını görüyorum. Arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Bundan sonra üretecekleri politikaların kişiler üzerinde değil de şehir üzerinde olacağını düşünüyorum. Eğer uygun görürlerse onları ziyaret eden ilk siyasi parti olmak istiyoruz. Yönetimin içinde bizim de tanıdığımız, siyasetin kalitesini yükselteceğine inandığımız insanlar var. Önümüzdeki hafta ziyaret edeceğiz.” Aygün, Cengiz Sarıbay`ın il başkanlığı yaptığı dönem CHP`yi ziyaret etmeyi sürekli erteliyor, hatta ‘Ayaklarım geri geri gidiyor` demişti.
 

BÜYÜKŞEHİR KAZANAMADI
29 Mart yerel seçimlerinin ardından geçen bir yılı da değerlendiren Aygün, ülke genelinde yaşanan ekonomik krizin kentimizde de etkili olduğunu belirterek, “Belediyelerimiz projelerini devam ettirdi. Bir yıl içinde 100 milyon TL`lik yatırım yaptık” şeklinde konuştu. Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar`ın bir yılını da  değerlendiren Aygün, “Başkanım koltuğuna yeni oturdu. Bir yıl içinde büyük bir başarı beklemek doğru olmaz. Ama aldığı ödül başarısını gösteriyor” dedi. Aygün`ün ardından söz alan Aziz Alemdar ise, ‘Hoşgeldin Bebek` projesini anlattı. Alemdar, projenin annenin doğum yaptıktan sonra çocuğun gelişimi hakkında bilgilendirilmesini, psikolojik destek verilmesini amaçladığını söyleyerek, “700 belediye katıldı. Büyükşehir Belediyesi de ‘Anne Sütü` projesiyle katılmıştı, ancak ödül alamadı. Kazanan projemizle daha sağlıklı nesiller yetiştirilmesi için büyük bir hizmet vereceğiz” şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ