KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Atatürk put değil!
Atatürk put değil!
Güncel
13 Kasım 2012 Salı 09:15
  • 1611
  • 13

Atatürk put değil!

ADD Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Küpçü, her 10 Kasım’da anılan Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatanlara cevap verdi: “Atatürk put değil”

 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi, dernek binasında düzenlediği basın açıklamasında Mustafa Kemal Atatürk`ü hem andı hem de 10 Kasım anma törenlerini eleştirenlere cevap verdi. Dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşan şube başkanı Mustafa Küpçü şunları söyledi: “Her ulus, ülkesinin kurtuluşu için mücadele veren, bu mücadeleyi başaran, ülke insanının geleceği için doğru ve güzel şeyler yapan atalarını saygıyla anar. Dünyanın bütün uygar ülkelerinde o ülkenin kahramanlarının heykelleri, büstleri ve fotoğrafları vardır. 


İNSAFSIZ BİR SALDIRI
Ama o ülkelerde hiçbir zaman akıl ve izan sahibi, o anıtları puta benzetip, açıkça ve dolaylı olarak o saygıyı gösterenleri putperest olarak nitelemez. Ne yazık ki, Atatürk`e ve ona saygı duyan insanlara yönelik insafsız bir saldırı var. Oysa, Mustafa Kemal`in İslam dini ve peygamberimiz hakkında söylediği pek çok olumlu söz var. Ve onun en büyük hizmeti, gerçek bir din alimi olan Elmalılı Hamdi Yazır Hoca`dan istediği Kur`an-ı Kerim`in tefsiridir.” 


HANGİSİNDE VAR?
Açıklamasına Kur`an-ı Kerim`deki surelerden de örnekler vererek devam eden Küpçü, “Dünyevi yönetim biçimi ne olursa olsun, İslam dini inananlardan yönetim konusunda üç şey ister; adil olmak (Maide5/8), ehil olmak (Nisa4/58), her işi danışarak yapmak (42/38). Sözde şeriatla yönetilen hangi devlette bu üç temel koşul var? Bu koşulları yerine getiren tek devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk`tü. Onu bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz” dedi.  

 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ