KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Atatürk’ün anısına 74 fidan diktiler
Atatürk’ün anısına 74 fidan diktiler
Güncel
17 Kasım 2012 Cumartesi 14:02
  • 1371
  • 1

Atatürk’ün anısına 74 fidan diktiler

Büyük Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının her yılı için bir tane olmak üzere 74 çam fidanı dikerek 10 Kasım Hatıra Ormanı oluşturdular

Körfez Hereke Nuh Çimento İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, Atatürk`ü Anma Haftası çerçevesinde, okul idarecileri ve öğretmenlerinin de desteğiyle birbirinden farklı etkinliklere imza attı. Büyük Önder Atatürk`ü ölümünün 74. yılında özlemle anan öğrencilerin şiir, resim, kompozisyon yarışmaları, Atatürk fotoğrafları sergisi ve sahneledikleri oratoryo, ilçe protokolünün de katıldığı anma programında beğeni ve takdirle izlendi. 

 
HATIRA ORMANI
Öğrencilerin bu yıl dikkat çeken etkinliklerinden biri de “10 Kasım Hatıra Ormanı” oluşturmalarıydı. Okul müdürü Ayhan Erin, öğretmenler ve öğrenciler bu çalışma için önceki gün yukarı Hereke`deki Rıfat Ilgaz İlköğretim Okulu`na gitti. Okul bahçesinde hatıra ormanı için hazırlanan alana, Atatürk`ün aramızdan ayrılışının her yılı için bir tane olmak üzere 74 çam fidanı dikildi. Öğrenciler, Ata`larına olan özlem, sevgi ve bağlılıklarını bu örnek çalışmayla göstermenin mutluluğunu yaşadı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ