KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Atatürk’ün en sevdiği şarkıları seslendirdiler
Atatürk’ün en sevdiği şarkıları seslendirdiler
Güncel
11 Kasım 2010 Perşembe 14:19
  • 1161
  • 1

Atatürk’ün en sevdiği şarkıları seslendirdiler

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 72. yılında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Müziği Korosu’nun seslendirdiği türkülerle anıldı

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Müziği Korosu önceki akşam Süleyman Demirel Kültür Merkezi`nde verdiği konserle Atatürk`ü ölümünün 72. yılında andı. ‘Atatürk`ü anma konseri` ismiyle gerçekleştirilen etkinlikte Ata`nın en sevdiği türküleri söylendi. Etkinliğe vali Ercan Topaca, eşi Sevim Hanım, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İlyas Şeker, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Başiskele Kaymakamı Selami Aydın, vali yardımcıları; Şükrü Çakır, Hıdır Kahveci, Ali Sözen ve eşleri, Baro Başkanı Tamer Solakoğlu, Musiki Derneği Başkanı Ercan Kabo ile  vatandaşlar katıldı.
 

VALİ YARDIMCISINDAN TÜRKÜ
Hüznün simgesi sonbahar yapraklarıyla süslenen sahne üzerinde dev Atatürk fotoğrafı eşliğinde gerçekleşen konserde çoğu koltuğun boş kaldığı ve konsere ilginin az olduğu gözlendi. 2 saat süren konserin korosunda görev alan vali yardımcısı Dağıstan Kılıçaslan, Kurtuluş Savaşı esnasından hayatını kaybeden 12 bin Türk askerine yakılan ağıt olan “Havada bulut yok bu ne dumandır” türküsünü seslendirdi. Vali Topaca, yardımcısının seslendirdiği türküyü  beğendiğini alkışlayarak gösterdi.
 

ÇİNİ HEDİYE ETTİLER
Koro şefi İlyas Kula`nın yönettiği konserde Atatürk`ün sevdiği Rumeli türküleri arasında yer alan ‘Vardar Ovası`nı konseri izleyenler hep bir ağızdan söyledi. 24 türkünün seslendirildiği konser 10. Yıl Marşı`nın okunmasıyla son bulurken, konserin ardından söz alan vali Topaca Atatürk`e şükran borçlu olduğumuzu hatırlattı. Etkinlikte son olarak Dr. Şefik Postalcıoğlu Ercan Topaca ve eşi Sevil Hanım`a bir Atatürk çinisi hediye etti.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ