KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Otobüs çilesine otostoplu çözüm
Otobüs çilesine otostoplu çözüm
Güncel
05 Nisan 2010 Pazartesi 14:04
  • 1375
  • 2

Otobüs çilesine otostoplu çözüm

Baharın gelmesi ve vize sınavlarının bitmesiyle rahatlayan üniversite öğrencileri, ulaşım çilesine ise otostopla çözüm buldu

Kocaeli Üniversitesi öğrencileri, vize sınavlarının sona ermesi ve havaların ısınmasıyla, kendilerini Umuttepe Kampüs`ündeki çimlere attı. Vize stresini üzerinden atan öğrenciler, uzun zamandır çözülemeyen balık istifi ulaşım çilesine, kendileri çözüm üretti. Çareyi otostop çekmekte bulan üniversiteli gençler, hem paradan hem zamandan tasarruf ediyor.

ÇÖZÜM YOLU OTOSTOP

Üniversitelerine gidip gelirken toplu taşıma araçlarıyla tıkış pıkış yolculuk etmek zorunda kalan öğrenciler, yetkililerin kendilerine kulak vermemesi ve bir çözüm üretmemesi nedeniyle kendi çözüm yollarını yaratmaya çalışıyor. Umuttepe Kampüsü A kapısı önünde, üniversite hastanesinden çıkan araçlara otostop çeken öğrenciler, hem ayakta gitmekten hem de otobüse para vermekten kurtuluyor.

KAMYONET KASASINDA
Hastaneye gelip giden ve öğrencileri arabalarına alan vatandaşlar ise otobüs şoförlerinin tepkisinden şikayetçi. Vatandaşlar, otobüs şoförlerinin kendilerine para kaybettikleri için tepki gösterdiğini söylüyor. Otostop çektikleri araçlarla, hatta kamyonet kasalarında çarşıya giden öğrenciler ise şimdilik hallerinden memnun görünüyor.

PARADAN TASARRUF
Otostop çekelerden biri de İletişim Fakültesi öğrencisi Muhittin Dağıştanlı. Kendisine neden otostop çektiğini sorduğumuz Dağıştanlı, şunları söyledi: “ Yetkililer uzun süredir otobüs çilesine bir çözüm bulmadı. Biz de kendi çözümümüzü ürettik ve otostopla çarşıya inmeye başladık. Okula gelirken otostop çekme şansımız yok, en azından çarşıya ya da eve giderken otostop çekerek hem paradan hem de zamandan tasarruf ediyoruz.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ