KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Atık makineler pille doldu
Atık makineler pille doldu
Güncel
16 Aralık 2012 Pazar 11:47
  • 844
  • 0

Atık makineler pille doldu

İzmit Belediyesi’nin ilçenin belli noktalarına yerleştirdiği atık pil toplama makineleri ağzına kadar pille doldu

İzmit Belediyesi`nin daha yaşanabilir bir gelecek için hayata geçirdiği atık pil toplama projesi büyük ilgi görüyor. Kentin dört bir yanına yerleştirilen atık pil makinelerinden toplanan atık pillerin geri dönüşümü sağlanıyor. İlk atık istasyonun kurulduğu Outlet Center AVM`den bir ay içinde 150 kilogram atık pil toplandığı açıklandı. 

 
ÇEVREYİ KORUYORUZ
İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Havva Açıkgöz, özellikle hafta sonları atık makinelerin ağzına kadar kullanılmış pille dolduğunu belirterek “Bölgede 3 adet atık pil makinesi bulunuyor. Vatandaşlar, ev ve iş yerlerindeki kullanılmış pilleri buradaki makinelere atabiliyorlar. Atık makinesine atılan her bir pil 1 milyon metreküp suyun kirlenmesinin önüne geçmiş oluyor. Çevre için büyük tehlike oluşturan atık pilleri toplayarak çevrenin  korunmasına yardımcı oluyoruz” dedi.
 
MAKİNELERİN YERLERİ
Outlet Center  Alışveriş Merkezi İdari Kısım Şefi Ahmet Güngör de İzmit Belediyesi`nin çevreye olan duyarlılığından dolayı teşekkür etti. İzmit`teki atık pil makinelerinin bulunduğu yerler ise şöyle: İzmit Belediyesi Alikahya Hizmet binası, Yahya Kaptan Hanımeli Kurs Merkezi, Çukurbağ Kurs Merkezi, İZMEK, Yenidoğan Kurs Merkezi, Qutlet Center, Belsa Plaza, İzmit Kaymakamlık binası.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ