KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Atık pili getir bileti götür
Atık pili getir bileti götür
Güncel
10 Aralık 2012 Pazartesi 12:51
  • 1146
  • 0

Atık pili getir bileti götür

Geri dönüşüm kampanyasına destek olan öğrencilere, İzmit Belediyesi yetkilileri tarafından kitap, sinema-tiyatro bileti ve fidan hediye ediliyor

İzmit Belediyesi`nin geri dönüşüm çalışmalarına öğrenciler büyük destek oluyor. Belediyece başlatılan atık pil toplama kampanyasına destek olan Hızır Reis İlkokulu 6. sınıf öğrencisi Ayşenur Öztarar, Ulugazi İlkokulu 6. sınıf öğrencileri Çağla Çatak, Almina Bozkurt ve Berk Alp Talha Baykara da hikaye kitabı kazandı. Öğrenciler, topladıkları 240 adet kullanılmış pili, çevre koruma ve kontrol müdürlüğü yetkililerine teslim etti. İlgililer, bir ay içinde 80 adet sinema bileti, 82 tane tiyatro bileti, 550 adet hikaye kitabı ve 75 adet fidan hediye edildiğini söyledi. 

 
ÖRNEK OLUYORLAR
Öğrencilerin duyarlılığına teşekkür eden belediye yetkilileri, “Bir ay içinde 480 kilogram atık pil toplanarak bunların geri dönüşümü sağlanmıştır. Geri dönüşüm çalışmalarımızda öğrencilerin duyarlılığı büyüklere örnek olacak niteliktedir” dedi. Geri dönüşüm çalışmalarına destek olan öğrenciler de, “Çevre hepimizin. Daha  yaşanabilir bir gelecek için bu günden çevremize sahip çıkmalı, atık pilleri, çöpe atmamalıyız. Çöpe atılan her pil çevre için büyük bir felaket demektir” şeklinde konuştu. 
 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ