KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Atık yağ projesine ilgi büyük
Atık yağ projesine ilgi büyük
Güncel
07 Kasım 2012 Çarşamba 11:47
  • 1017
  • 0

Atık yağ projesine ilgi büyük

İzmit Belediyesi tarafından kullanılmış atık yağların lavabolara dökülerek çevreye zarar vermesinin önüne geçilmesi için başlatılan atık yağ toplama projesi toplumun her kesiminden büyük ilgi görüyor

İzmit Belediyesi`nin atık yağ toplama projesi toplumun her kesiminden büyük ilgi görüyor. Kullanılmış atık yağların lavabolara dökülüp çevreye zarar vermesinin önüne geçilmesi için başlatılan proje kapsamında evlerden, eğitim kurumlarından, lokanta ve restaurantlar ile yemek fabrikalarından ayda ortalama 700 litre yağ toplanıyor. İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Yetkilileri, toplanan atık yağların lisanslı firmalar kanalıyla ekonomiye geri kazandırıldığını söyledi. Tuncay Emir Anaokulu öğrencileri de evlerinden getirdiği bitkisel atık yağları İzmit Belediyesi yetkililerine teslim ederek örnek bir davranış sergiledi. 

 
DESTEĞE SEVİNİYORUZ
İlgililer, bir litre atık yağın bir milyon litre suyu kirlettiğine de dikkat çekerek “Lavabolardan dökülen atık yağlar kanalizasyon hatlarına ve çevreye büyük zararlar vermektedir. Bunu önlemek için başlattığımız atık yağ toplama projesiyle atık yağlar artık lavabolara dökülmüyor ve özel kaplarda toplanıyor. Bu yağları, biodizel ve elektrik enerjisi üretiminde kullanılmak üzere görevlilerimiz alarak ilgili kurumlara ulaştırıyorlar. İzmit`te projeye gösterilen ilgi ve destek bizleri sevindirmektedir” dedi. 
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ