KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Avar: Sırada Türkiye var
Avar: Sırada Türkiye var
Güncel
03 Aralık 2011 Cumartesi 16:56
  • 1586
  • 0

Avar: Sırada Türkiye var

‘Kaçın Demokrasi Geliyor’ isimli söyleşide konuşan gazeteci-yazar Banu Avar, savaşa çekilen Suriye ve İran’dan sonra sıranın Türkiye’ye geldiğini söyledi

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) ve ADD Darıca Şubesi`nin düzenlediği Banu Avar söyleşisi, KYÖD sosyal tesislerinde gerçekleşti. Türkiye'nin usta gazetecilerinden biri olan Avar, yeni kitabıyla aynı ismi taşıyan ‘Kaçın Demokrasi Geliyor` isimli söyleşisiyle “Artık uyanma zamanı geldi” dedi. Yoğun katılımın olduğu söyleşide bir çok insan ayakta kalmasına rağmen söyleşiyi sonuna kadar dinledi.  Avar konuşmasına geçmeden önce kendisini dinlemeye gelenlere özellikle Atilla İlhan`ın kitaplarından ve kendi okuduğu kitaplardan isimler vererek ısrarla okumalarını tavsiye etti.
 

SAVAŞLAR GÜNDEMDE
Kaçın Demokrasi Geliyor' isimli kitabından yola çıkarak, batının ‘Arap Baharı` olarak tanımladığı Müslüman ülkelerdeki değişimleri anlatan Avar, “Arap dünyasına gerçekten demokrasi geliyor mu? Düğmeye basıldı. Afrika ve Ortadoğu bir bir ayaklandı. Demokrasi ihracatına başlandı. Bu coğrafya dünya petrol rezervlerinin yarısına sahip. Avrasya, doğalgazın vatanı. ABD iflas ediyor, küresel sermaye kirizde. Darbeler ve savaşlar gündemde” diye konuştu.
 

BEYİNLER UYUŞTURULUYOR
Avar, “Darbelerin ve savaşların anahtar kelimesi; özgürlük ve demokrasi. Çatışmanın hedefi petrol, su yolları ve enerji. Ortadoğu ateşler içinde. Hedefte Suriye, İran ve sonra Türkiye var. Özellikle kadınlarımız üzerinden oynanan formatlarda programlar yapılıyor. Örneğin evlenme programları, en güzel giyen kadını seçme yarışmaları gibi. İnsanlarımızın beyni uyuşturuluyor, zihinlerine format atılıyor. Düşünmeden uzaklaştırılan insanlar kör edilmeye çalışılıyor” diyerek sözlerine son verdi. Avar konuşmasının ardından kitaplarını da imzaladı.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ