KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8107 TL
  • 6.5687 TL
  • 7.3668 TL
Kocaeli Zirve
Avar’dan çarpıcı açıklamalar
Avar’dan çarpıcı açıklamalar
Güncel
09 Aralık 2012 Pazar 09:01
  • 895
  • 0

Avar’dan çarpıcı açıklamalar

Aydınlar Ocağı’nın geleneksel toplantısına katılan Avar, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu

Kocaeli Aydınlar Ocağı`nın aralık ayı geleneksel toplantısına katılan gazeteci-yazar Banu Avar, Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu`nda İzmitliler`le buluştu. Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez`in açılış konuşmasından sonra kürsüye çıkan Avar, Türkiye`nin içinde bulunduğu son durumla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Konferanstan sonra ‘Gün O Gündür` isimli son kitabı ve diğer kitaplarını imzalayan Avar, karşılaştığı yoğun ilgi nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 
BERTARAF EDİLMİŞTİR
Türkiye`deki tüm hareketlerin sistemle entegrasyonunu sağlamak için 70 yıldır uğraşıldığını belirten gazeteci-yazar Banu Avar, önce oltadaki balık konumundaki Türkiye ekonomisinin kuşatıldığını söyledi. Halka öncülük edecek aydın kesimin de satın alındığını kaydeden Avar, “Kültürel iğdiş hat safhadadır. Futbol takımı taraftarlığı, milli birlik ruhunu geride bırakmıştır. Sanal dünya ve ekranların parıltısı gözleri kamaştırmış ve ‘cambaza` odaklamıştır. Sisteme biat etmeyen bertaraf edilmiştir” ifadelerini kullandı. 
 
GÜN O GÜNDÜR
Türkiye`nin yeniden şekillendirilmesi sürecinde epey yol alındığını vurgulayan Avar, CIA ajanı Graham Fuller`in bir yazısını katılımcılarla paylaşarak; “Graham Fuller, “Ben Türkiye`nin geleceği için çok iyimserim. Türkiye`deki tüm hareketlerin sistemle entegrasyonu, Türkiye`nin gelecekteki istikrarı için esastır. İyimserim çünkü, bu entegrasyonun her geçen gün daha fazla gerçekleştiğini görüyorum” demiştir.İşte o nedenle gün, o gündür. CIA`in Fuller`i iyimserse gün gelmiş demektir” şeklinde konuştu.
 
TARİH TEKERRÜR ETTİ
“Türkiye, 100 yıl önce emperyal odakların oyununu bozan tek ülkedir” diyen Avar, “Batı, yüz yıldır bozulan oyunu yeniden sahnelemek peşinde. Hedeflerine çok yaklaştıklarını düşünüyorlar. Yüz yıl önce de öyle düşünmüşlerdi. Hedeflerine en yakın oldukları noktada düşmüşlerdi. Onları bu millet en ummadıkları zaman ve yerde yendi. Tarih tekerrür etti ve şimdi benzer bir noktaya geldi. Kurtuluş, o günlerde olduğu gibi sol, dindar, ülkücü, Türkçü herkesin bir arada, birlik içinde mücadelesindedir” dedi.
 
ELDİVEN ÖRNEĞİ VERDİ
Konuşmasına devam eden Avar, “Gün, o gündür. Zafer de tekerrür edecektir. ABD yönetiminin başkan yardımcısı Joe Biden, 2012 sonbaharında “Biz ‘el`iz; Türkler, Ürdünlüler, Suudiler ise ‘eldivenimiz`dir” dedi. Kendi tarihini bilenler, ‘çöpe giden eldiven` örneklerini de bilirler. Malum ‘eldivenler` kullanılır, eskir ve çöpe gider. Arap Baharı bunun sonucudur. Bu vatana ihanet edenleri de bekleyen son, ecnebi gurbetinde vatansız ölümlerdir” diyerek milli birliğe vurgu yaptı.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ