KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Avrasya Maratonu’nda 400 Kocaelili
Avrasya Maratonu’nda 400 Kocaelili
Güncel
12 Kasım 2012 Pazartesi 13:43
  • 1176
  • 0

Avrasya Maratonu’nda 400 Kocaelili

34. Avrasya Maratonu’na katılan Kocaeliler, Boğaziçi Köprüsü’nü yürüyerek geçti

Bu yıl 34`üncüsü düzenlenen ve dünyanın en prestijli maratonlarından biri sayılan ‘Avrasya Maratonu`na 88 ülkeden 13 bin sporcu ve yüz binlerce vatandaş katıldı. Avrasya Maratonu yine çok renkli görüntülere sahne oldu. Dün sabah saatlerinde Kocaeli`nden İstanbul`a hareket eden yaklaşık 400 kişi Kıtalararası Avrasya Maratonu`na katıldı. 

 
YÜRÜYEREK GEÇTİLER
Avrasya Maratonu nedeniyle trafiğe kapatılan Boğaz Köprüsü`nden yürüyerek geçme fırsatını değerlendirmek isteyen Kocaeliler, soğuk havaya aldırış etmeden boğazı yürüyerek geçip, bol bol fotoğraf çektiler. Kocaeliler, Dünya Sağlık Örgütü`nün meme kanseriyle mücadele kampanyasına dikkat çekmek için pembe tişört giydi. 
 
ERDOĞAN İLE BİRLİKTE
Altunizade Köprüsü`nün altından Halk Koşusu`na başlayan Kocaelililer, 8 kilometrelik parkuru başarıyla tamamladı. Asya`dan Avrupa`ya yürüyerek geçen Kocaeli ekibine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın kızı Esra Erdoğan da eşlik etti. Kocaeli ekibi Boğaz Köprüsü`nü geçip Beşiktaş İnönü Stadı önündeki finişe de birlikte girdi. 
 
SERTİFİKA VERİLDİ
Halk Koşusu`nu başarıyla tamamlayan Kocaeli ekibine, madalya, katılım sertifikası ve tişört verildi. Avrasya Maratonu`na Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Merkezi, Derince Belediyesi, Darıca Bir Umut Engelliler Derneği ve Kocaeli`nin tüm ilçelerinden vatandaşlar katıldı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ