KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Avrupa’da yapsalar adamı asarlar
Avrupa’da yapsalar adamı asarlar
Güncel
08 Kasım 2012 Perşembe 15:34
  • 2369
  • 13

Avrupa’da yapsalar adamı asarlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Körfez Ticaret Odası’nda Körfez’deki tartışmalı viyadük hakkında konuştu. Tekin, “Bu viyadüğü Avrupa’da yapsalar, adamı asarlar” dedi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, dün Körfez`e gelerek bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Akşama kadar Körfez`deki sivil toplum kuruluşları ve partililer buluşan Tekin, Körfez Ticaret Odası (KTO)`yu da ziyaret ederek oda üyelerinin sorunlarını dinledi. Tekin, ticaret odasından sonra Körfez Cemevi`ne, oradan da önce Körfez Kars Ardahan Iğdır Vakfı`na gitti ve son olarak Hereke Mahallesi`ne geçerek vatandaşlarla bir araya geldi. 
 
TİCARET DARALIYOR
Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe`nin ev sahipliği yaptığı ziyarette oda üyeleriyle buluşan Tekin, burada yaptığı konuşmada ticari hayattaki zorluklara değindi. Tekin, “Ticaret gittikçe daralıyor. Kocaeli göç almasına rağmen, ticarette daralma yaşıyor. Türkiye`de hiçbir plan oturmadığı gibi ticarette oturmadı. Kamu kurumları bile borçlu durumdayken özel firmalar batmanın eşiğinde. Artık itibarsızlık var. Her gelen iktidar kendine has sistem oluşturduğu için oturması zor oluyor” dedi.
 
KÖYE ÇEVİRMİŞLER
Körfez`de yapımı devam eden ikinci viyadüğü gördüğünde şaşkınlığınız gizleyemeyen ve bu konuyu ticaret odasında da dile getiren Tekin, “Hiçbir kentin merkezinde böyle bir ucube göremezsiniz. Kentlerin mimarları, mühendisleri vardır. Belediye başkanları kendi kafalarına göre karar veremez. Bu hizmete dayalı değil ranta dayalı bir iştir. Bizim belediye başkanlarımızdaki yetki Obama`da yok. Dünyayı harcasalar kimse ses çıkarmıyor. Yöneticiler bedel ödemeli. Bu ucubeyi Avrupa`da yapsalardı o adamı asarlardı. Kentin ortasında böyle bir şey olmaz. Kenti köye çevirmişler” diyerek tepki gösterdi.
 
BİZ DÜZLETECEĞİZ
Gürsel Tekin, Körfez Ticaret Odası`ndan Körfez Cemevi`ne geçti ve burada kalabalık bir gurubun da katılımıyla kısa bir toplantı yaptıktan sonra Körfez Kars Ardahan Iğdır Vakfı`na gitti. Hemşerileriyle bir araya gelerek samimi bir ortamda sohbet eden Tekin, son olarak Herek Mahallesi`ne geçti. Vatandaşın ve esnafın sorunlarını dinleyen Tekin, Hereke halısıyla ilgili sıkıntıları not etti. Burada da konuşan Tekin, “Hereke halısına sadece Çin değil İran da balta vuruyor. CHP olarak iktidara gelirsek Hereke halısını eski günlerine getireceğiz. Sadece halıyı değil, tarımı, ticareti de düzelteceğiz” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ