KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Avrupalı öğrenciler Pehlivan’la buluştu
Avrupalı öğrenciler Pehlivan’la buluştu
Güncel
01 Aralık 2011 Perşembe 16:35
  • 959
  • 0

Avrupalı öğrenciler Pehlivan’la buluştu

Körfez Yeniyalı Fahri Korutürk İlköğretim Okulu’nun konuğu olarak yurt dışından gelen öğrenci ve öğretmenler, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ile tanıştı

Avrupa Birliği tarafından kültürel diyaloğu sağlayarak dil öğrenimini teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen “Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programı” kapsamında Körfez Yeniyalı Fahri Korutürk İlköğretim Okulu`nun konuğu olan Almanya, Danimarka, Fransa ve Hollanda`dan öğretmen ve öğrenciler, ilçeye geldi. Toplam 9 öğretmen ve 35 öğrenci, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan ile Tütünçiftlik Sahil Çay Bahçesi`nde bir araya geldi. Organizasyona Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, ilçe mili eğitim müdürü Hurşit Ekinci ve Yeniyalı Fahri Korutürk İlköğretim Okulu Müdürü Adnan Deniz de katıldı.
 

İLGİDEN MEMNUNLAR
Şirinoğlu`nun selamlama konuşmasından sonra okul müdürü Deniz, projeyle ilgili bilgi verdi. Deniz, “Yurt dışından gelen öğrenciler, ailelerin yanında kalıyor. Türk kültürünü yakından görmüş oluyorlar. Proje kapsamında beş gün sürecek programın her anını değişik etkinlikler düzenleyerek renklendiriyoruz. Bugün konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayan başkanımız Yunus Pehlivan`a teşekkür ederim” dedi. Konuklarıyla tek tek ilgilenen Pehlivan, çeşitli hediyeler verdi. Yabancı konuklar, Körfez`de gördükleri ilgiden ve sıcak ilişkilerden oldukça memnun kaldı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ