KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Avukatın korku yaratan kazası
Avukatın korku yaratan kazası
Güncel
23 Ekim 2012 Salı 21:48
  • 5616
  • 17

Avukatın korku yaratan kazası

Arkadaşlarıyla bir lokantada yemek yiyen avukat eve dönerken önce yol kenarındaki araçlara, sonra bir ağaca, son olarak da bir vince çarptı, vincin sepetindeki işçi iki metreden yere çakıldı

Kocaeli Barosu'na kayıtlı genç avukatlardan Ferit Kunt önceki gece korkunç bir kaza yaptı. Edinilen bilgilere göre olay şöyle gelişti: Ferit Kunt, iki arkadaşıyla yemeğe çıktı. Saat 01.00 sıralarında restorandan ayrılan Kunt, arkadaşlarını 34 MSK 75 plakalı Range Rover marka cipe alarak Yavuz Pastanesi`nin köşesinden Cumhuriyet Caddesi`ne yöneldi. Yol kenarında bulunan 3-4 araca çarparak ilerleyen Kunt, Fevziye Camii önündeki çınar ağacına da çarpınca direksiyon hakimiyetini kaybetti.

 
SEPETTEN İŞÇİ DÜŞTÜ
Direksiyonu bir türlü toparlayamayan Kunt, Cumhuriyet Caddesi ile Alemdar Caddesi'nin kesiştiği noktada, yol kenarında bulunan vince de çarptı. Vincin sepetinde bulunan ve o esnada bir iş yerinin camlarını silmekte olan temizlik işçisi Mustafa Tüz(34) çarpmanın şiddetiyle dengesini kaybederek iki metrelik yükseklikten yere çakıldı. Temizlik işçisi Mustafa Tüz olay yerine gelen ambulansla hemen Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
 
ALKOL TESTİ YAPTIRTMADI
Avukat Ferit Kunt, polisin yaptığı alkol testinde 130 promil alkollü çıkınca tutanağı imzalamayı reddetti. Bunun üzerine Seka Devlet Hastanesi`ne götürülen Kunt, burada da tutanağı imzalamadı. Olay tutanaklara ‘alkol testi yaptırtmadı` olarak geçerken, kaza anında aracın arka koltuğunda oturan ve nişanlı oldukları öğrenilen Olcay Gülerman ile Gökçe Alper de yaralandı. Yüzünden yaralanan Gökçe Alper`in, KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi`nde ameliyat olduğu öğrenildi. Aracın ön koltuğunda ise bir köpek olduğu ortaya çıktı.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ