KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Ayaz, gruptakileri hizaya çekti
Ayaz, gruptakileri hizaya çekti
Güncel
20 Kasım 2009 Cuma 09:41
  • 1092
  • 1

Ayaz, gruptakileri hizaya çekti

İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz, 14. bileşim öncesi AKP ve CHP grup başkanvekillerini hizaya çekti. “Kimse benden izinsiz konuşmayacak” diyen Ayaz’ın gözdağı işe yaradı

Son günlerde şiddetli tartışmalarla gündeme oturan İl Genel Meclisi bütçe görüşmelerine meclis başkanı Ali Ayaz el koydu. AKP ve CHP`nin grup başkanvekilleri ile birleşim öncesi bir toplantı gerçekleştiren Ayaz, barış içinde, saygı ve sevgi çerçevesinde görüşmelerin yürümesini istediğini belirterek, “Kimse benden izinsiz konuşmayacak. Söz almak isteyenleri ben not alacağım ve ben söz vereceğim” dedi. Ayaz`ın grup başkan vekilleriyle yaptığı görüşme işe yaradı. 2010 bütçelerinin görüşüldüğü İl Genel Meclisi kasım ayı toplantılarının 14. birleşimi barış içinde geçti. 3 milyon 195 bin TL ayrılan sağlık hizmetlerinin bütçe oylaması yapılan il Genel Meclisi`nde sessizlik hakimdi.
 

DOMUZ GRİBİ ŞİDDETLENECEK
İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık`ın sunumuyla başlayan toplantıda özellikle domuz gribine değinildi. Salgının ilkbahar ayına kadar devam edeceğini belirten Aydınlık konuşmasında, “Salgın en fazla ocak ayında etkili olacak. Biz bu salgının hazırlıklarına 1 yıl önceden başladık. Biz yazı yaşarken, salgının başladığı yerlerde kış olduğu için onların yaşadıklarını iyi tecrübe ettik. Ona göre plan yaptık. Salgından önce suni solunum cihazlarımız 6 tane iken şu anda 50 yatakta hizmet vermektedir” dedi. Salgından korunmanın en iyi yolunun hijyen olduğunu söyleyen Aydınlık, “İnsanlarla sık sık temas kuranlar ellerini sık sık yıkasın. Yüzümüze ellerimizle dokunmamalıyız” dedi.
 

TESTLER UYGUNSUZ
“Salgın devam edecek bizde kendimizi koruyacağız” diyen Aydınlık, “Aşılarımız sağlık ocaklarında yapılmaya devam ediyor. Aralık başında da okullara aşılama yapacağız” diye kaydetti. Sunumun ardından ad okunmak suretiyle oylamaya geçen meclis üyeleri oy birliği ile bütçe tasarısını onayladı. Dilek ve temenniler bölümünde CHP Meclis üyesi Erdal Baş`ın ilimizdeki domuz gribi vakalarının net sayısını sordu. Bunun üzerine Baş`ın sorusuna cevap veren Aydınlık, “İlimizden 68 yaşında bir vatandaşımızın domuz gribinden öldüğü gerçektir. Ama artık ilimizdeki son durumlara bakarak domuz gribi vaka sayısını araştırmıyoruz. Yapılan testlerin yüzde 20 doğruluk payı var. Biz bunu kıstas alamadığımızdan bu testleri yapanları da onaylamıyoruz. Yapanları biliyorsanız lütfen müdürlüğümüze müracaat edin” dedi.
 

41 KERE MAŞALLAH
Toplantının sonunda konuşan Ali Ayaz, meclisin şuanki durumundan çok memnun olduğunu belirterek, “41 kere maşallah demek istiyorum. Kamuoyunu tartışmalarımızla çok meşgul ettik. Bu uygulamamız daha yararlı olacak. Kargaşa ortamı bitti. Eğer yine aynı durumla karşılaşırsak meclis başkanı olarak yetkimi kullanacağım” dedi. Ayaz`ın konuşmalarının ardından toplantı sona erdi. İl Genel Meclisi`nin 15. bileşimi bugün saat 10.30`da gerçekleştirilecek.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ