KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Ayaz, meclis üyelerine kızdı
Ayaz, meclis üyelerine kızdı
Güncel
12 Kasım 2010 Cuma 14:33
  • 1366
  • 3

Ayaz, meclis üyelerine kızdı

Herkesin istediği kadar söz almasına sinirlenen Ayaz, “Bundan sonra kimlerin konuşacağı grup toplantılarında belirlenecek. Kimse meclisin huzuru bozmayacak” dedi

İl Genel Meclisi Başkanı Ali Ayaz Kandıralı köylülerle yaptığı tartışmanın faturasını meclis üyelerine kesti. Belediye meclislerinde, siyasi partilerin grup toplantıları laptığını ve bu toplantılarda kimin söz alacağının önceden kararlaştırıldığını belirten Ayaz, İl Genel Meclisi`nde bundan sonra kimsenin istediği gibi söz alamayacağını, konuşmaların da belli bir sürede yapılacağını belirtti. Ayaz, “Bundan sonra mecliste kim konuşacaksa, kendi grubunda bunu kararlaştırsın. Söz alan kişi sadece 10 dakika konuşacak. Süreyi aşan üyenin sözünü kesirim” dedi.
 

AYAZ ÇOK KIZGIN
Meclis toplantısında Ali Ayaz çok kızgındı. Arazileri OSB içine alınmak istenen Kandıralı köylü kadınların valilik binasını basıp Ayaz`la tartışması ve kendisine hakaret edilmesinden sonra aldığı karar bazı üyeleri kızdırdı. Ayaz, “Bundan böyle her önüne gelen konuşmayacak. Her gruptan en az üç kişiye söz hakkı vereceğim ve 10 dakika konuşacaklar. Süreyi aşanın sözünü keseceğim. Hiç kimse bu meclisin huzurunu bazamayacak” diye konuştu. Ayaz`ın bu sözleri hem AKP hem de CHP grubunda bazı üyelerin tepkisini çekti.
 

AMATÖRLERE YARDIM
Yapılan bütçe görüşmelerinden önce ilimizdeki amatör futbol kulüplerinin lige katılım ücretlerinin ödenmesi ve benzer ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 2011 yılı bütçesinden
100 bin TL verilmesi talebine CHP grubu karşı çıktı. CHP adına söz alan Ahmet Elmas, “2011 yılı başlamadan biz bütçemizi delmeye başladık bile. Bunu yaparsak diğer kulüpler de isteyecek” dedi. AKP`li Kenan Ekici tarafından hazırlanan rapora AKP`li Celal Özkaraaslan da karşı çıktı. Özkaraaslan, “Bu parayı sadece futbol takımlarına verirsek ilimizde futbol dışında diğer birçok kulüp var. Bunlar da isteyecek” diye konuştu. Kısa bir tartışmanın ardından madde kabul edildi.
 

SAĞLIK BÜTÇESİ
Toplantıda sağlık bütçesi ele alındı. İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, sağlık alanında yapılan hizmetleri ve çalışmaları meclis üyelerine anlattı. 15 Kasım günü yürürlüğe girecek aile hekimliği konusunda da bilgi veren Aydınlık,
“Halen 12 ilçemizde toplam 121 sağlık ocağımız var. Bunların yerine 136 tane ‘Aile Sağlık Merkezi` açılacak. Sağlık merkezlerimizin sayısını arttırıyoruz” şeklinde konuştu. Görüşmelerden sonra İl Genel Meclisi`nin sağlık bütçesi 4 milyon 736 bin 995 TL olarak kabul edildi.
 

SPORA 2 MİLYON TL
Toplantıda Gençlik Spor İl Müdürlüğü`nün bütçe görüşmesi de yapıldı. Spor İl Müdürü Kenan Malkoç da yapılan tesisleri ve hizmetleri anlattı. Tesisleşmede her geçen gün büyüdüklerini belirten Malkoç, “2004 yılında buraya geldiğimde ilimiz genelinde toplam 57 tesis vardı. Şimdi bu tesislerimizi 157`ye çıkarttık. Yine benden önce 24 bin lisanslı sporcu vardı bu sayı şimdi 75 bin oldu” dedi. Malkoç`un kısa açıklamalarından sonra spora 2 milyon 155 bin TL bütçenin ayrılması kabul edildi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ