KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Ayaz’dan amirlere ilkyardım sertifikası
Ayaz’dan amirlere ilkyardım sertifikası
Güncel
28 Aralık 2010 Salı 14:10
  • 1079
  • 2

Ayaz’dan amirlere ilkyardım sertifikası

Başiskele Belediyesi’nin birim amirleri temel ilkyardım kursunu başarıyla tamamladı ve sertifikalarını aldı

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, ‘işçi sağlığı ve iş güvenliği` çalışmalarına ek olarak hayata geçen birim amirlerine yönelik ilkyardım kursununu başarıyla bitiren personeline sertifika ve ilkyardım kartı dağıttı. Başkanlık makamında gerçekleştirilen törende başkan Ayaz, ciddi bir sınavdan yüksek puan alarak geçen birim amirlerine azimli çalışmalarından dolayı ayrıca teşekkür etti.

SINAVI GEÇTİLER
Başiskele Belediyesi geçtiğimiz aylarda temel ilkyardım eğitimleri adıyla önemli ve hayat kurtaran toplam 20 saatlik eğitim programını hayata geçirmişti. Personelin de büyük önem verdiği eğitimler başkan yardımcısı Faik Akyol öncülüğünde sağlık işleri müdürlüğü tarafından yürütüldü. 20 saatlik kurs sonucu eğitim alan 30 birim amiri 95 puanın üzerinde not alarak sertifika almaya hak kazanmıştı.

İLKYARDIM KARTI
Başkanlık makamında yapılan törende Ayaz, ilk yardım kurslarına katılıp başarılı olan birim müdürlerine teşekkür ederek, ilk yardımın önemine değindi. Ayaz, “Böyle bir bilgiye sahip olmak hayat kurtaracak” diyerek konuşmasının sonunda başarılı olan birim müdürlerini sertifikalarını dağıttı. Ayrıca ilk yardım kartı alan birim müdürleri bundan sonra olası bir olay karşısında ilk müdahaleyi yapma hakkı da kazandı.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ