KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Aydınlılar: Biz de varız
Aydınlılar: Biz de varız
Güncel
14 Aralık 2011 Çarşamba 13:09
  • 1441
  • 0

Aydınlılar: Biz de varız

Aydın İli ve İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Olgun Koçak, CHP’yi ziyaretinde “Kocaeli’de biz de varız” dedi

2009 yılında kurulan ve son günlerde protokol ziyaretleri gerçekleştiren Kocaeli Aydın İli ve İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği`nin yöneticileri önceki akşam da CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan`a konuk oldu. Dernek başkanı Olgun Koçak, çalışmalarından bahsederek Kocaeli`de Egeliler`in de olmasına rağmen daha çok Doğu ve Karadeniz derneklerinin ön planda olduğunu vurguladı. Koçak, eşi Muğlalı olan Kuşkan`a da ‘damadımız` diye seslendi.

 

 

AYDIN`DAN GÖÇ YOK
İlimize Aydın`dan göç olmadığı için üye sayılarının az olduğunu söyleyen Koçak, “Gebze`ye hakim olamadık. Ama kartopu gibi büyüyoruz. Aydınlı fazla işçi yok ama evlenerek buraya gelmiş ya da memur olan çok. Rahmetli Şefik Postalcıoğlu`ndan sonra Kocaeli`de kurulan ikinci Egeli derneğiz. Buraya daha çok Doğu ve Karadeniz`den göç geldiği için o dernekler fazla. Ama Kocaeli`de biz de varız diyoruz” dedi. 

 

 

REKOR DENEMESİ
Eşi Muğlalı olan Yalçın Kuşkan`a ‘damadımız` diye seslenerek yapılacak etkinliklere de davet eden Koçak, “Kültürümüze sahip çıkmaya çalışıyoruz. Yakında halk eğitim merkezi ile birlikte ‘efe oyunu` kursu açacağız. Başka bir ildeki Aydınlılar derneği 750 kişiyle harmandalı oynayarak Guinnes rekorlar kitabına girdi. Biz de Seka Park`ta belki bir rekor kırarız. Sizi de damadımız olarak etkinliklerimize bekleriz” diye konuştu. 

 

 

‘KATILIRIM` DEDİ
Ziyaretten memnun kaldığını dile getiren Kuşkan ise “Kocaeli ilginç bir kent. Ülkenin tüm renklerini barındırıyor. Bu mozaik bizim zenginliğimiz. Aydın üreten bir kent olduğu için fazla göç yok. Eğitim kalitesi de yüksek. Maalesef iktidar partisinin Kocaeli`de 7 milletvekili olmasına rağmen eğitimde rezillik yaşanıyor. Bundan sonra derneğinizin faaliyetlerine katılmaya çalışacağım” ifadesini kullandı. n Yeliz KORAY
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ