KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Poljac memleketine gönderildi
Poljac memleketine gönderildi
Kocaelispor
08 Nisan 2010 Perşembe 12:28
  • 918
  • 0

Poljac memleketine gönderildi

Konya'da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan Konyaspor'un Norveçli oyuncusu Branimir Poljac, memleketi Norveç'e gönderildi.

Poljac, tedavi gördüğü Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinden sabah saatlerinde ambulansla Konya Atatürk Havaalanı'na getirildi.

Takım arkadaşları, Konyaspor yönetim kurulu üyeleri ve futbolcunun babası Branimi, annesi Ljubiana, kız kardeşi ve kuzenleri hava alanına gelerek Poljac'ı yalnız bırakmadı.

Burada Kulüp Başkanı Bahattin Karapınar, Teknik Direktör Ziya Doğan ve bazı oyuncular ambulansa girerek Poljac ile vedalaştı.

Daha sonra Poljac, memleketi Norveç'e gitmek için Türkiye Futbol Federasyonu'nun temin ettiği özel ambulans uçakla Konya'dan havalandı.

Başkan Karapınar, ambulans uçağın kalkmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, oyuncunun hayata yeniden tutunduğunu ve bundan sonra da yaşamını sürdüreceğini belirtti.

Poljac'ın tedavisi süresince Türkiye'nin bütün hastanelerinden yardımlar geldiğini ifade eden Karapınar, “Özellikle Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine teşekkür ediyorum. Oyuncumuzun sağ salim bir şekilde uçağa bindirilip ülkesine gönderilmesinde ve uçağın temininde katkısı olan Futbol Federasyonu başkanımız sayın Mahmut Özgener'e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Karapınar, Poljac ile uçağa bindiğinde bir görüşme yaptığını belirterek, şunları kaydetti: “Oyuncumuz bana, 'Benim artık ikinci vatanım Türkiye. Özellikle kazadan sonra yaşadığım derin duygular beni çok etkiledi. Beni yaşama bağladı. Ben Türk ve Norveç toplumu için hayata sımsıkı sarılıp tekrar futbola dönmek istiyorum. Bunu da başaracağım' dedi. Kendisi için yapılan duaları duyduğunu söyledi. Poljac, çok başarılı bir sporcuydu. Bu şekilde uğurlamak istemezdik. Ama çok yakın zamanda aramızda göreceğimizi umut ediyorum.”

POLJAC'IN SAĞLIK DURUMU

Poljac'ın son durumu hakkında da bilgi veren Karapınar, “Doktorunun beyan ettiği gibi şu anda felç durumu var. Çok başarılı bir ameliyat gerçekleştirildi. Ameliyattan sonra kolunu oynatamıyordu. Çok şükür sol kolunda oynama, hareket var, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinin çok fazla olduğu ülkesine gönderdik. Türkiye'de bu merkezler var, ancak Norveç ve İsveç gibi Kuzey ülkeleri kayak merkezi olduğu için orada fizik tedavinin çok daha sağlıklı ve iyi bir şekilde yapıldığını biliyoruz” diye konuştu.

Karapınar, sözleşmesiyle ilgili kulüp adına ne yapılması gerekiyorsa onu yapacaklarını, bundan sonraki sözleşme süresince de hak ettiği ve edeceği her şeyi oyuncuya ödeyeceklerini bildirdi.

Ziya Doğan da Poljac ile çok az bir süre çalıştığını belirterek, “Arkadaşları çok etkilendi. Biz de insanız çok etkilendik. Ama her şeyden önemlisi bir an önce sağlığına kavuşması” dedi.

Öte yandan aynı kazada yaralanan Poljac'ın kardeşi Mario'nun tedavisine bir süre daha Konya'da devam edileceği öğrenildi.

KAZA
Konyaspor'un Hırvat asıllı Norveç vatandaşı futbolcusu Branimir Poljac ve kardeşi Mario'nun içinde bulunduğu 42 BN 419 plakalı otomobil, 2 Nisan'da Mobilyacılar Üst Geçiti'nde bariyerlere çarparak, yaklaşık 7 metre yükseklikten düşmüş, kazada, araçta bulunan Konyasporlu futbolcu Branimir Poljac ve kardeşi Mario yaralanmıştı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ