KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Ayhan Çarkın Sapanca'da
Ayhan Çarkın Sapanca'da
Güncel
22 Aralık 2011 Perşembe 22:42
  • 2309
  • 3

Ayhan Çarkın Sapanca'da

Bazı faili meçhul cinayetlerle ilgili tutuklu bulunan eski Özel Harekatçı Ayhan Çarkın, Çerkezköy'deki yer gösterme işleminin ardından Sapanca'ya getirildi.

Faili meçhul cinayetlerin aydınlatılması amacıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturması kapsamında tutuklu bulunduğu cezaevinden yer gösterme işlemi için çıkarılarak bugün önca Silivri'ye götürülen Ayhan Çarkın, saat 22.10'da da Sapanca'ya getirildi.

 
Ayhan Çarkın'ın, 15 Ocak 1994 tarihinde öldürülen Behçet Cantürk'ün şoförü Recep Kuzucu ile birlikte cesetlerinin atıldığı TEM Otoyolu'nun Sapanca Kurtköy mevkiine getirileceği geç saatlerde belli oldu. Buradaki TIR parkında çok sayıda polis önlem aldı. Ayhan Çarkın'ın saat 22.10 sıralarında polis minibüsü ile getirildi. Çevresi güvenlik kordonu ile sarılan Çarkın, cesetlerin atıldığı belirtilen yerde yetkililere bazı bilgiler verdi. Basın mensuplarının yaklaşık 30 metreden izleyebildiği yer gösterme 20 dakika sürdü. Ayhan Çarkın yer gösterme tamamlandıktan sonra gezetecilerin, "Açıklama yapmak ister misin?" şeklindeki sorularını cevapsız bıraktı.

 
"Sapanca Hendek Düzce ölüm üçgeni" olarak bilinen bölgede, 15 Ocak 1994 tarihinde Behcet Cantürk ve şoförü Recep Kuzucu öldürüldükten sonra cesetleri TEM Otoyolu'nun Sapanca İlçesi'nin Kurtköy geçişinde yol kenarına atılmıştı. O tarihten sonra birçok hesaplaşmaların yaşandığı bölgede polis ve jandarma kayıtlarına göre 20'ye yakın ceset bulunurken, bölge ayrıca İstanbul ve Ankara'ya yakınlığı, ortasından da TEM Otoyolu'nun geçmesi nedeniyle saklanma yeri olarak da biliniyor.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ