KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6973 TL
  • 6.2955 TL
  • 7.1033 TL
Kocaeli Zirve
Aynı günde iki açık kalp ameliyatı
Aynı günde iki açık kalp ameliyatı
Güncel
09 Aralık 2010 Perşembe 11:26
  • 1529
  • 0

Aynı günde iki açık kalp ameliyatı

İlk kez aynı gün içersinde iki açık kalp ameliyatı gerçekleştirilen Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden hastalar memnun kaldı

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, artan tempoda açık kalp ameliyatlarına devam ediyor. Standartlarını her gün daha ileri bir kapasiteye taşıyan hastanede, aynı gün içerisinde 2 açık kalp ameliyatı yapıldı. Kartel Koşu Yolu Kalp Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nin koordinatörlüğünde ve Doç. Dr. Cüneyt Keleş gözetiminde yapılan ameliyatlar, hastanenin kalp damar cerrahları Dr. Oğuz Omay, Dr. Yasin Ay, Dr. Burak Kıran, Dr. Orhan Fındık, Dr. Ufuk Aydın ve Dr. Alper Görür tarafından gerçekleştirildi.
 

BAŞARILI OPERASYONLAR
Yaklaşık 5 saat süren operasyonlar başarıyla tamamlanırken, ameliyat sonrasında hastalarda herhangi bir problem olmadığı ve yoğun bakımdan çıkartılıp servise alındıkları belirtildi. Hastalardan, koroner by-pass ameliyatı olan Halil Okurer (56) ve aort kapak ameliyatı olan Hatice Arslantaş (68) doktorlara ve hastane personeline teşekkür ettiler. Okurer, “Tüm doktorlarımızdan Allah razı olsun. Çok iyi ilgilendiler. Bize ailemiz gibi baktılar” derken Arslantaş da “15 senedir geziyorum. Şifamı burada buldum. Çok memnunum” ifadesini kullandı.
 

DAHA KALİTELİ HİZMET
Başarılı ameliyatlar sonrasında kalp damar cerrahlarından Dr. Oğuz Omay, hastanenin çalışmaları konusunda bilgilendirmede bulundu. Omay: “Daha önce, imkanlarımız ancak haftada bir kere açık kalp ameliyatı yapma fırsatı veriyordu. Bu ameliyatlar sonrasında günde iki vak`a yapılıp, yoğun bakımda takibi yapılabileceğini gösterdik. Bunun yanı sıra açık kalp ameliyatlarına başlanan geçtiğimiz mayıs ayından itibaren, ilimiz ve çevre illerden gelen acil kalp ve damar yaralanmaları da başarıyla tedavi edildi. Her alanda daha ileri hizmet sunmayı hedefleyen hastanemiz, vatandaşımızın ihtiyaçlarına daha erken ve daha etkili çözümler sunmaya devam edecektir” dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ