KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Azerilerden yatırım müjdesi
Azerilerden yatırım müjdesi
Güncel
23 Kasım 2012 Cuma 11:35
  • 1864
  • 7

Azerilerden yatırım müjdesi

Kartepe’deki Haydar Aliyev Parkı’nı ziyaret eden Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov, Kocaeli’ye ‘yatırım’ müjdesi verdi
Kartepe Belediyesi tarafından bundan iki yıl önce 5 Evler Mahallesi`nde açılan Haydar Aliyev Parkı`nı dün Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov ile Diasporadan Sorumlu Devlet Bakanı Nazım İbrahimov ziyaret etti. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık`ın ev sahipliğinde gerçekleşen törene başbakan müşaviri Sadettin Kılıç, büyükelçilik genel sekreteri Yugar Mustafayev, danışmanı Dursun Hasanoğlu, Azerbaycan-Kars Başkonsolosluğu temsilcisi Rami Usubov, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkanı Bilal Dündar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan ile davetliler katıldı.
 
BİR MİLLET İKİ DEVLET
Yağmur nedeniyle kısa süren törende ilk konuşmayı Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkanı Bilal Dündar, yaptı. Dündar, Türkiye ile Azerbaycan`ın et ve tırnak gibi olduğunu belirterek, “Tarihler boyunca birlikteliğimizi gösterdik. Biz bir millet, iki devletiz. Başkanımız tarafından açılan bu park bölgemize renk getirdi” dedi. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da “Açtığımız bu parklarla birlikte heyecanımız artıyor. Çocuklarımız gelenek ve kültürlerimizi, birliğimizi yaşatacak. Önceden vatandaşımız burada eksikliklerden yakınıyordu. Ama şimdi büyükşehir olduktan sonra bu eksiklikler ortadan kalktı” diye konuştu. 
 
YATIRIMLAR GELİYOR
Son olarak konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov ise Türkiye`nin diğer illerinde olduğu gibi Kocaeli`ye de Azerbaycan yatırımlarının yakında geleceğini söyledi. Hasanov, “Bu parklarda yetişecek çocuklarımızla iki devletin gücü artacak, birlikteliğimiz ilerleyecek. Bizim gücümüz, imkanlarımız artıkça siyasetteki önemimiz de artar” dedi.
 
TEŞEKKÜR ETTİLER
Konuşmaların ardından Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov`a katılımlarından dolayı Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık tarafından çiçek takdim edildi. Diasporadan Sorumlu Devlet Bakanı Nazım İbrahimov da parkı yaptığı için Şükrü Karabalık`a plaket vererek teşekkür etti. Son olarak başkan Karabalık, geçmişte lise öğretmenliğini yapan federasyon başkanı Bilal Dündar`ın Öğretmenler Günü`nü kutlayarak kendisine hediye sundu. 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ