KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Babasının tecavüzlerini işaret diliyle anlattı
Babasının tecavüzlerini işaret diliyle anlattı
Güncel
31 Ekim 2012 Çarşamba 11:20
  • 7736
  • 15

Babasının tecavüzlerini işaret diliyle anlattı

İzmit’te bir baba hem de sağır ve dilsiz öz kızına tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu

 

İzmit`te bir baba, öz kızına tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Tecavüze uğradığı iddia edilen 15 yaşındaki M.K.`nın sağır ve dilsiz olması ise babaya karşı isyanı bir kat daha artırdı. “Böyle baba olmaz olsun” dedirten olay iddialara göre şöyle gelişti: Baba E.K. (34), bundan 9 yıl önce karısı S.K.`dan boşanırken 15 yaşındaki öz kızı M.K.`nın da velayetini üzerine aldı.


ANNESİ SIKIŞTIRINCA…

Daha önce Eskişehir ve Giresun'da ikamet eden baba yaklaşık bir yıl önce İzmit`e bağlı Alikahya'ya yerleşti. Sağır ve dilsiz olan M.K., Kurban Bayramı'nda kendileri gibi İzmit'te oturan annesi S.K.(32)'yı ziyaret etmek istedi. Annesi, M.K.`nın çok sinirli ve asabi olmasından şüphelendi, kızını sıkıştırdı ve öğrendikleri karşısında büyük bir şok geçirdi. Kızıyla birlikte karakolun yolunu tutan S.K., eski kocasından şikayetçi oldu. 


İŞARET DİLİYLE ANLATTI
Şikayet üzerine hemen soruşturma başlatan İzmit İlçe Asayiş Bürosu ekipleri baba E.K.`yı Dilovası'nda çalıştığı şantiyede gözaltına alındı. Sağır ve dilsiz kızın işaret dili tercümanı, pedagog ve avukat eşliğinde alınan ifadesinde 2010 yılından beri babasının fiili livatasına defalarca maruz kaldığını söylediği öğrenildi. Suçlamaları kabul etmeyen baba ifadesi alındıktan sonra adli makamlara sevk edildi, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ