KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Bahçeli’ye suikast iddiası
Bahçeli’ye suikast iddiası
Güncel
14 Aralık 2011 Çarşamba 12:34
  • 5925
  • 2

Bahçeli’ye suikast iddiası

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye suikast iddiasıyla düzenlenen operasyon kapsamında, ilimizde öğrenim gören bir üniversite öğrencisinin de ifadesinin alındığı öğrenildi

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Adana, Kocaeli, Ankara ve Hakkari'de düzenlenen eş zamanlı operasyonda, 'Türk İntikam Birliği Teşkilatı/Direniş Hareketi' adlı yasa dışı ve silahlı suç örgütüne üye oldukları iddiasıyla 14 kişi gözaltına alındı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli`ye suikast planladıkları da iddia edilen ve adliyeye gönderilen 9 zanlıdan 5`inin tutuklandığı, Adana Valiliği`nin yazılı basın açıklamasıyla duyuruldu.
 

5 KİŞİ TUTUKLANDI
Yapılan aramalarda 1 adet kaleşnikof marka uzun namlulu silah, 21 adet kaleşnikof fişeği, 20 adet G3 fişeği, 2 adet ruhsatlı tabanca ve örgütsel yapılanmayı gösteren şemanın da bulunduğu çok sayıda doküman elde geçirildi. Operasyon kapsamında Kocaeli Üniversitesi İtfaiyecilik Meslek Yüksek Okulu`nda öğrenim gören M.S.`nin de ifadesinin alındığı ortaya çıktı. Öğrencinin, zanlıların ifadelerinde ismi geçtiği iddiasıyla ifadesinin alındığı öğrenildi. M.S. serbest bırakılırken, ifadesi Adana Cumhuriyet Savcılığı`na gönderildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ