KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Bakan Şimşek emeklileri kızdırdı
Bakan Şimşek emeklileri kızdırdı
Güncel
14 Aralık 2010 Salı 10:58
  • 1227
  • 2

Bakan Şimşek emeklileri kızdırdı

İspanya’daki bir gazeteyle yaptığı röportajda emeklilerin maaşlarının yüksek olduğunu söyleyen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek emeklileri kızdırdı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek`in geçtiğimiz gün, İspanya`nın en büyük gazetelerinden biri olan El Pais ile yaptığı röportajda, ülkemizdeki emeklilere verilen haklarla ilgili yaptığı yorum herkesi şaşkına uğrattı. Türkiye`deki emeklilerin yaşlarının genç olduğunu ve maaşlarının da yüksek olduğunu ifade eden Mehmet Şimşek`e emeklilerden büyük tepki geldi. Dün İzmit Belediyesi`nin önünde toplanan bir grup emekli, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek`i protesto etti.
 

SİMİT ALCAK PARAMIZ YOK
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek`i eleştiri yağmuruna tutan emekliler şu açıklamayı yaptı: “Bakanımız, işçi emeklisini, milletvekili emeklisiyle karıştırıyor herhalde. Emeklinin simit almaya parası yok, Mehmet Şimşek hangi emeklilerden bahsediyor? Dünyanın en pahalı benzini bizim ülkemizde ve dünyanın en pahalı eti bizim ülkemizde satılıyor. Emekli etin tadını unuttu. Bütün emeklilerin bu duruma tepki göstermesini bekliyoruz.” 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ