KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Bal-Türk üyeleri kahvaltıda buluştu
Bal-Türk üyeleri kahvaltıda buluştu
Güncel
26 Aralık 2011 Pazartesi 11:26
  • 987
  • 0

Bal-Türk üyeleri kahvaltıda buluştu

Bal-Türk üyeleri, Körfez şube başkanı İlhan Topaloğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltılı toplantıda, yapılacak çalışmaları masaya yatırdı

Geçtiğimiz ay 5. olağan kongresini gerçekleştiren Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Türk), dernek binasında kahvaltılı toplantı düzenledi. Bal-Türk Körfez Şube Başkanı İlhan Topaloğlu`nun ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyona Bal-Türk Genel Başkanı Bayram Çolakoğlu, Körfez Belediyesi`nin AKP`li meclis üyesi Ziya Baykara, eski MHP İl Başkan Yardımcısı ve İzmit Belediye Başkan Adayı Adnan Metin, Halit Meriç, Ali Şefkatli, Şükrü Ar, Hüseyin Güler, Berkant Aydemir ve dernek üyeleri katıldı.
 

BALKAN KÜLTÜREVİ
Toplantının açılış konuşmasını yapan Çolakoğlu birlik beraberlik mesajı verdi. Çolakoğlu, “Sovyet Rusya`nın idaresinde olduğumuz komünist dönemde Balkanlar`daki Türkler olarak örgütlenemedik. Fakat artık hep birlikteyiz, sesimiz daha gür çıkacak. Kocaeli`de Balkanlar`ı daha iyi tanıtmak ve diğer illerde de şube açmak istiyoruz. Bilecik, Sakarya ve Bursa`da çok sayıda Balkan göçmeni var. Kocaeli`de yapacağımız ilk çalışma, Sekapark`ta Balkan Kültürevi`ni hizmete açmak. Kültürevimizin hareketli bir merkez olacağı ve büyük ilgi göreceği kanısındayız” dedi.
 

TARİHİ SORUMLULUK
“Makedonya, Bulgaristan ve Yunanistan`a karşı tarihi bir sorumluluğumuz var. Bu ülkelerle sürekli temas halindeyiz. Balkanlar`da insanlarımız var. Çıtamızı bu dönem daha da yükseltme kararı aldık” diyen Çolakoğlu, mevcut çalışmaları yeterli görmediklerini ve daha iyisini yapmak için çaba sarf ettiklerini söyledi. Cumhurbaşkanlığı protokolüne tavsiye edildikleri bilgisini veren Çolakoğlu, “Protokole dahil olunca, Cumhurbaşkanlığı nezdinde yapılan çalışmalara davet alacağız” şeklinde konuştu. Kurtköy ve Adapazarı`ndan da derneğe üye olmak isteyenler olduğunu söyleyen Çolakoğlu, “Merkezimiz Kocaeli olsun. Ülke çapında faaliyet gösteren bir organizasyon olalım” ifadelerini kullandı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ