KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Balabanlılar, sağlık ocaklarını geri istiyor
Balabanlılar, sağlık ocaklarını geri istiyor
Güncel
17 Aralık 2010 Cuma 09:20
  • 1197
  • 1

Balabanlılar, sağlık ocaklarını geri istiyor

Aile hekimliği uygulamasıyla, 4 kilometre mesafedeki Derbent Sağlık Ocağı’na zorunlu bırakılan Balaban Mahallesi sakinleri, sağlık ocaklarını geri istiyor

Kartepe`nin 4 bin nüfuslu Balaban Mahallesi`nde bulunan sağlık ocağı, aile hekimliğinin yürürlüğe girmesiyle kapatıldı. Bu uygulamanın hayata geçirilmesiyle birlikte Balabanlılar,  sağlık sorunlarını 4 kilometre mesafedeki Derbent Sağlık Ocağı`nda çözmek zorunda bırakıldı. Derbent`e günün belli saatleri dışında otobüs ve taksi bulabilme imkanına sahip olamayan Balabanlılar, acil hastalık durumunda istenmeyen durumların yaşanabileceği kaygısı yaşıyor.
 

ÇÖZÜM İSTİYORLAR
Balabanlılar bu sorunlarının çözümü için eski sağlık ocaklarının yeniden devreye girmesi konusunda ısrar ediyor. Bunun dışında ne yapılırsa yapılsın mağduriyetin giderilemeyeceği konusunda hemfikir olan Balaban mahallesi sakinleri yetkililerden sadece eski sağlık ocaklarını yeniden işlevsel kılmalarını, buraya doktor atamalarını istiyor. Balabanlılar bu öneriye ilave olarak buraya paralı doktor da tutabileceklerini vurguluyor.
 

TEKRAR AÇSINLAR
Yaşadıkları mağduriyeti dile getiren Balaban Mahallesi Muhtarlığı`nın 1. azası Aydın Karakadılar, yeni uygulamaya geçilmesiyle özellikle ulaşım konusunda büyük sorun yaşadıklarını belirterek, “Yanı başımızdaki salık ocağı kapatılınca 4 km ötedeki sağlık ocağına mahkum edildik. Burada sadece bir ebe bıraktılar, o da iğneden başka birşey yapmıyor. Gece bir vatandaşımız ateşlense, Derbent`e gidebilmek için zaman kaybediyor. Otobüs yok, taksi yok. Sağlık ocağımızı tekrar açsınlar, biz paralı doktor bile tutmaya hazırız” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ