KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Balık, Balıkçım’da pişirilir, alınır, yenir
Balık, Balıkçım’da pişirilir, alınır, yenir
Güncel
06 Kasım 2010 Cumartesi 13:50
  • 2491
  • 0

Balık, Balıkçım’da pişirilir, alınır, yenir

Balığı çok seven ancak ortaya çıkan koku nedeniyle evde pişiremeyenler, Balıkçım’ı tercih ediyor. Çünkü Balıkçım, leziz ve taze balık çeşitlerini pişirip müşterilerine sunuyor

Semih Şahin`e ait olan Balıkçım, yeni yerinde kalitesini koruyarak hizmet vermeye devam ediyor. Yahya Kaptan girişinde bulunan mekanını kapatarak, Şehit Ergün Körücü Sokak`taki yeni yerine taşınan Balıkçım, birçok balık çeşidi ile Kocaelililer`in ilgisini çekmeye devam ediyor. 6 personeli ile hizmet veren Balıkçım`ın yeni mekanı 40 müşteri kapasitesine sahip. Saat 09.00-21.00 saatleri arasında mülterilerine hizmet veren Balıkçım`ı özellikle evinin kokmasından rahatsız olan Kocaelililer tercih ediyor. Şahin, baba mesleği olarak başladığı balıkçılığı, Kocaeli`de yaşayan en eski balıkçı Lokum Hasan lakabıyla bilinen Hasan Şahin`den öğrendiğini söylüyor.

 

BALIK ÇEŞİTLERİ

5 yıl önce katıldığı Survivor adlı yarışmadan da tanıdığımız Şahin, “Balıkçım`da mevsim balıklarının hepsini bulunduruyoruz. Kaliteli ve seçilmiş balıklar ile ahtapot, karides, hamsi, palamut, çinekop, tekir, mezgit, çupra, karides, canlı kalamer, istavrit, ekmek arası, kırlangıç iskarpit çorbası, balık ızgara ve köy malzemeleri ile hazırlanmış salata çeşitlerini sunuyoruz. Ayrıca müşterilerimiz balıklarını burada pişirtip, alabiliyor. Verilen sipariş istenilen saatte hazırlanıyor ve ısıyı koruyan özel kaplarla müşteriye sunuluyor. Müşterilerimizin kokudan ve uğraşıdan uzaklaşmaları için verdiğimiz bu hizmetin karşılığı ise sadece 5 TL” dedi.

 

UYGUN FİYATLAR

Pişmemiş balık satışı da yaptıklarını da söyleyen Şahin, “Ürünlerimiz kaliteli ve taze. Yılların vermiş olduğu deneyimle temizliğin ve hijyenin nasıl olması gerektiğinin farkındayız. Bu nedenle Balıkçım`ın vermiş olduğu hizmet oldukça kaliteli. Balık çeşitlerimiz ve sunumlarımızın yanında, salatalarımız da oldukça meşhur. Müşterilerimiz tarafından oldukça ilgi görüyor” şeklinde konuştu. Birbirinden leziz balık çeşitleriyle hizmet verilen Balıkçım`da hamsi 5 TL, palamut 15 TL, çineko 15 TL, tekir 10-15 TL, mezgit 10 TL, çupra 12 TL, karides 15 TL, canlı kalamar 25 TL, istavrit 12 TL, pişirme ücreti ise 5 TL.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ