KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Balyoz yakınlarından sessiz eylem
Balyoz yakınlarından sessiz eylem
Güncel
01 Aralık 2012 Cumartesi 15:58
  • 1295
  • 5

Balyoz yakınlarından sessiz eylem

Balyoz davası sanıklarının yakınları Donanma Komutanlığının bulunduğu Gölcük'te sessiz eylemlerine devam ediyor

Balyoz davasından tutuklu bulunan askerlerin yakınları, "Vardiya Bizde Platformu" adı altında Donanma Komutanlığı'nın bulunduğu Gölcük'te bir araya gelerek sessiz eylem düzenledi. Gölcük Anıt Park'ta toplanan grup, ellerindeki pankartlarla tutuklamalara tepki gösterdi. 

 
"ADALET BEKLİYORUM”
Eylem alanına gelen, balyoz davasından tutuklu bulunan Kurmay Albay Yavuz Kılıç'ın anne ve babası çocuklarının durumuna isyan etti. Gözyaşları içinde konuşan anne Pakize Kılıç, "Adalet bekliyorum, yalvarıyorum. Benim oğlum bunları hak etmedi. Yazık günah değil mi, bunlar haksızlık. Kim ne derse desin, alıp beni de götürsünler, ne yaparsa yapsınlar bu kadar olmaz" dedi.
 

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR 
Baba İsmail Hakkı Kılıç ise, "Oğlum 2 buçuk aydır Hasdal Cezaevi'nde yatıyor. 4 buçuk yaşındaki torunum şuanda annesiyle birlikte Ankara'da yalnız yaşıyor. Biz mağduruz ve insanlardan anlayış bekliyoruz, bir an önce kurtulmalarını istiyoruz" diye konuştu. Eylemciler zaman zaman gözyaşlarına hakim olamazken, tutuklu yakınları çocuklarıyla geldikleri alanda yakınları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tutuklu yakınları sessiz eylemin ardından dağıldı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ