KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Bankta yatan vatandaş Barınma Evi’ne yerleştirildi
Bankta yatan vatandaş Barınma Evi’ne yerleştirildi
Güncel
23 Aralık 2012 Pazar 08:49
  • 2389
  • 11

Bankta yatan vatandaş Barınma Evi’ne yerleştirildi

Soğuk ve karlı havanın etkili olduğu Kocaeli’de evsiz vatandaşlar Barınma Evi’ne yerleştiriliyor. Sizde sokakta kalan birini görüşeniz belediye ekiplerine haber verin

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sokakta kalan Kemal Şentürk adlı vatandaşı sokaktan alarak Barınma Evi`ne yerleştirdi. Uzun süren ikna çabalarının ardından Büyükşehir Zabıtası`na bağlı ekipler Şentürk`ü bulunduğu yerden alarak Barınma Merkezi`de götürdü.


YATARKEN BULUNDU
Soğuk hava ve kar yağışının kentte etkili olması üzerine sokakta kalan vatandaşlarla ilgili başlatıldı. Miralay Mümtaz Caddesi Aral Sokak`ta sokakta yatan bir vatandaşın olduğunu haber alan ekipler Kemal Şentürk`ü bankta yatarken buldu. Soğuk havaya rağmen bankta kalan ve buradan ayrılmak istemeyen Şentürk, zabıta ekiplerince ikna edilerek sıcak bir yuvaya kavuşturuldu.


153 ZABITA VE 444 11 41
Öte yandan zabıta ekiplerince sokaklarda gün boyu süren çalışma sonucu aranarak bulunan evsiz vatandaşlar Barınma Evi`ne yerleştiriliyor. Havaların iyice soğuyacağı ve kar yağışının etkili olacağı önümüzdeki günlerde sokakta yaşayan vatandaşlar sıcak bir yuvaya kavuşuyor. Büyükşehir ekipleri sokakta yaşayan vatandaşların 153 Zabıta ve 444 11 41 çağrı merkezi numaralarına bildirilmelerini istiyor.


ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri sokakta kalan vatandaşları arayıp Barınma Merkezi`ne yerleştirme çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler tren garları, şehirlerarası otobüs terminali, hastane acilleri, bankamatikler gibi sıklıkla sığınabilecekleri yerleri dolaşarak mağdur vatandaşları tespit ediyor. Tespit edilen vatandaşlar ise halk dilinde Garip Evi olarak bilinen Barınma Merkezi`ne yerleştirilerek sıcak bir ortama kavuşturuluyor.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ