KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
TDH’de niye herkez örgü örüyor?
TDH’de niye herkez örgü örüyor?
Siyaset
14 Nisan 2010 Çarşamba 14:32
  • 1291
  • 7

TDH’de niye herkez örgü örüyor?

TDH ve KATRE Emeği Derneği, dünyanın en büyük battaniyesini yaparak, Guiness Rekorları’na girmeye hazırlanıyor

Türkiye Değişim Hareketi ve KATRE Kadın Emeği Derneği, Emek Yolu Projesiyle Guiness Rekorları`na başvurarak seslerini duyuracak. 81 ilden katılım gösterecek gönüllü kadınların ördükleri battaniyeler, birleştirilerek dünyanın en büyük battaniyesi oluşturulacak. Örülen battaniyeler 10 Mayıs`ta dernek binasında toplanarak, birleştirilecek ve kenarlarına overlok çekilecek.
 

ÇOCUK BATTANİYESİ
Bir rekor denemesi olan bu proje Türkiye`nin 81 ilinde, Türk kadınlarının katılımıyla gerçekleşecek. 19 Mayıs`ta bitecek olan projede, Guiness Rekorları`na girildikten sonra, overlok makinelerinde çocuk battaniyesi haline getirilerek, tespit edilen 0-6 yaş grubu kimsesiz çocuklara ve sosyal kurumlara hibe edilecek. TDH İl Örgütü konuyla ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
 

YÜN, ŞİŞ VE 40 İLMİK
Bugüne kadar görülen en büyük çalışma ve dayanışma örneği olan bu çalışmaya, TDH`li kadınların katılımı büyüktü. Proje hakkında bilgi veren TDH İl Kadın Kolları Başkanı Yıldız Agan “Orta kalınlıkta makara bir yün, 8 numaralı şiş ve 40 ilmik örgü, bu projeye katılmanız için yeterli. Renk tercihi yok, istenilen renk seçebilir. Katılımcılar, yaptıkları çalışmanın üzerine isimlerini, bulundukları ili ve telefon numaralarını yazarak, 10 Mayıs`a kadar İstanbul`da bulunan derneğe gönderilecek.”
Büşra KILINÇASLAN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ