KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Aygün: Sazanlar oltaya takıldı
Aygün: Sazanlar oltaya takıldı
Siyaset
15 Nisan 2010 Perşembe 13:49
  • 2824
  • 12

Aygün: Sazanlar oltaya takıldı

AKP İl Başkanı Zeki Aygün, ‘ekonomik durumu iyi olanlarla siyaset yapılır’ sözlerine eleştiri getiren MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar’a sazan benzetmesiyle cevap verdi

AKP Kocaeli İl Teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Parti binasında yapılan toplantı renkli görüntülere sahne oldu. İl başkanı Zeki Aygün, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yönetim kurulu üyelerine kırmızı karanfil dağıttı. Basın mensuplarını unutmayan Aygün, birer karanfilde gazetecilere vererek Kutlu Doğum Haftası`nı kutladı. Toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan ve teşkilat çalışmaları hakkında bilgi veren Aygün, kentsel tasarımcı Talha Kös`ün Büyükşehir Belediyesi`ne eleştirilerine yanıt vermekten kaçındı. MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar`a ise sazan benzetmesiyle cevap verdi.
 

SEVİYELİ ZİYARET
Konuşmasına tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası`nı kutlayarak başlayan Aygün, bir haftalık süreci değerlendirdi. Aygün, ilimizdeki tüm yerel gazetelerle düzenlediği kahvaltılı buluşmayı önümüzdeki hafta yerel televizyon yöneticileriyle yapacaklarını söyleyerek, “Bir hafta yoğun geçti. Bu süreçte demokrasinin olmazsa olmazları olan ana muhalefet partisi CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy`u ziyaret ettik. Çok seviyeli bir ziyaretti. İnşallah böyle devam eder. İşi kişiselleştirmeden, siyasetin kalitesini zayıflatmadan siyaset yapacağız” dedi.
 

ÜYE SAYISI 80 BİN
Teşkilat çalışmalarını da aktaran Aygün, sandık kurulu çalışmalarının ve üye kayıtlarının devam ettiğini ve 2 aylık süreçte 8 bin 206 kişiyi partilerine kattıklarını söyleyerek, “Sandık kurullarını oluşturmakta 81 ilde üçüncü, 11 il arasında birinci olduk. Kendimizle yarışıyoruz. Ak üye kayıtlarımız devam ediyor. 2 ay önce 72 bin üyemiz varken şuan 80 bin 206 üyemiz var. Üyelerin 26 bin 402`si kadın, 53 bin 804`ü erkek. 1 hafta içinde yapılan üye sayısı bin 225, son iki ayda 8 bin üye ve bunun 4 bini genç arkadaşlardan oluşuyor.  Çalışkan teşkilatımızı bu yönden kutluyorum. İnsanlar partimize üye olduğuna göre AKP`nin ürettiği siyaset ülkeye zarar değil, kar getiriyor” diye konuştu. 
 

MUHATAP KABUL ETMİYORUM
Aygün, Talha Kös`ün eleştirileri hakkında bir yorum yapıp yapmayacağını soran basın mensuplarına, isim vermenden şu yanıtı verdi: “Sözü edilen şahıs bizim uzaktan yakından siyasi irtibatımızın olmadığı bir arkadaştır. Vatandaş olarak düşüncelerini açıklamış olabilir. Biz zaten eleştirilere açığız. Onu muhatap kabul edip cevap vermek istemiyorum. Bireysel bir tepki.”
 

SALDIRIYI YORUMLADI
Aygün, kapatılan DTP Eş Başkanı Ahmet Türk`e yapılan saldırıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bu tür davranışları hem parti olarak hem de şahsen kınıyorum. Kim olursa olsun demokratik hareket içinde görev alan arkadaşlarımızı sevsek de sevmesek de kucaklamak mecburiyetindeyiz. Demokrasinin en büyük özelliğinden biri de birbirine tahammül etme sanatıdır. Toplum içinde böyle kendini bilmezler bu tür davranışlar yaparak bu ülkenin demokrasi yürüyüşüne zarar veriyorlar. Kendilerine geçmiş olsun diyoruz” dedi.
 

ATTINIZ, TAKILDILAR
Aygün bir gazetede yaptığı röportajda söylediği sözler MHP ile AKP arasında süre giden söz düellosu ve CHP`de başlayan nöbet sistemi hakkında ise şunları söyledi: “Siz onlara gerekli malzemeyi vermezseniz onlarda cevap vermez. Onlar bizim ne söylediğimize değil sizin ne yazdığınıza amel ediyorlar. Siz oltaya sazanların takılmasını istediğiniz için ortaya yem attınız onlarda takıldılar. Biz açlarla siyaset yapılmaz demedik. O kadar cahil değiliz. Siyaset yapan insanlar eğer ekonomik ve sosyal sorunlarını çözmüşse ülkeye fayda getirir dedik. Kendine faydası olamayan insanın bir başkanınsa faydası olmayacağını söyledim ben. 
 

CHP`YE ÖRNEK OLDUK
Medya sözlerimi cımbızlıyor. Kendisine çeki düzen vermesini rica ediyorum. Yoksa açıklamalarımızı size yazılı olarak vereceğiz. CHP`de başlayan nöbet sistemine örnek olduk. Biz kurulduğumuz günden beri  yapıyorduk. Sadece pazar günleri yoktu. Artık pazar günüde partideyiz. Örnek olmak sevindirici. Biz 24 saat 365 gün çalışan bir teşkilatız.” Aygün`ün açıklamalarının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ