KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Banu Avar: Sizin duygu haritanızı ÇIKARIYORLAR
Banu Avar: Sizin duygu haritanızı ÇIKARIYORLAR
Güncel
Gizem Ulutaş
23 Kasım 2017 Perşembe 10:10
  • 1283
  • 0

Banu Avar: Sizin duygu haritanızı ÇIKARIYORLAR

Konferans için Kocaeli’ye gelen gazeteci-yazar Banu Avar: “Mahşerin dört atlısı var. Kim onlar? Facebook, Twitter, Youtube ve Google. Bu adamlar Amerikan Savunma Bakanlığı’na bağlı çalışıyorlar. Change.org denen yer tamamen sizin duygu haritalarınızı çıkarmak için Amerikan Savunma Bakanlığı içinde özel bir daire tarafından ortaya konmuş bir yer” dedi.

Gazeteci- yazar Banu Avar, Selçuklu Düşünce Kulübü tarafından düzenlenen ‘Banu Avar ile Dünya Düzeni’ isimli konferansa katılmak üzere dün akşam Kocaeli’ye . Konferansa Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Süleyman Pekin, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı ve İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu üyesi Ruhittin Sönmez,  Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 No’lu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, CHP’li Meral Uçarı ve Hayati Özzeren katıldı.

 

FACEBOOK CIA’İN BİR ARACI

Banu Avar, sosyal medyanı Amerikan Savunma Bakanlığı’na çlaıştığını ve Facebook’un CIA’in bir aracı olduğunu belirterek, “İnsanlar birbirine nefret duysun diye psikolojik hedefleriz hepimiz. Son yazdığım kitapta da tamamen bu konuyu ele aldım. Mahşerin dört atlısı var. Kim onlar? Facebook, Twitter, Youtube ve Google. Bu adamlar Amerikan Savunma Bakanlığı’na bağlı çalışıyorlar.

 

Change.org denen yer tamamen sizin duygu haritalarınızı çıkarmak için Amerikan Savunma Bakanlığı içinde özel bir daire tarafından ortaya konmuş bir yer. Siz saf saf Change.org’da kampanya açarken onlar duygu haritası çıkarıyorlar. Bütün bunlardan uzak duramıyoruz bir şekilde Facebook’u kullanıyoruz. Biliyoruz onun CIA’in bir aracı olduğunu, kullanıyoruz. Özellikle genç arkadaşlar gayet net biliyorlar bunu herhalde. Olay basit değil. Çok kapsamlı olaylar dönüyor” dedi.

 

SİZİN MENSUBU OLDUĞUNUZ ŞEY İNTERNET

Avar, batının yeni dünya düzeni kavramıyla dünyayı ele geçirmeye çalıştığını belirterek şunları söyledi: “Şimdi bütün dünyayı ele geçirmeye çalışan insanlar bir laf ediyorlar. Sürekli aynı laf tekrar edip duruyor son zamanlarda. Tek dünya düzeni diye. Yani herkes diyor ki ‘Ben bu dünyanın başı olmak istiyorum. Dünyayı ben yöneteyim’ diyenler var. Bunu Osmanlı da zamanında söylemiş, Hitler de söylemiş, başka devletler de söylemiş. Yeni dünya düzeni diyorlar. Doların üstünde de zaten yeni dünya düzeni yazıyor. ‘Yeni bir dünya düzeni kurmak istiyorum ve bu yeni dünya düzenine diliyle, diniyle, kültürüyle herkesi tek dünya vatandaşı yapayım.

 

Dünya vatandaşı olsunlar.’ İşte o, onların planladığı bir şey. Bu dünya vatandaşı İngilizce konuşacak, evanjelist ya da moda terimle deist olacak. Bunu istiyorlar ve bunu baya ittiriyorlar şu anda. Ve dünya vatandaşlığını kültürel düzeyde hallettiler gibi. ‘İnternet vatandaşı bunlar’ diyor birileri. Sizin artık milletiniz, toprağınız vatanınız yok. Sizin mensubu olduğunuz şey internet. Siz oraya giriyorsunuz sabahtan akşama kadar. Hatta sabah kalkıp bakanlar da var. Cep telefonlarıyla gelinen noktada bütün kültür, bütün namus anlayışı, ilişkiler kadın-erkek, çocuk-ebeveyn hepsini şekillendiren bir internet vatandaşlığı grubu ortaya çıkıyor yavaş yavaş ve buna karşı savaşma da devrimciliktir.”

 

KİTAPLARINI İMZALADI

Konferans sonrası Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Banu  Avar’a plaket takdim ederken Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Süleyman Pekin ise kitap hediye etti. Ardından Avar, kitaplarını okuyucuları için imzaladı.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ